Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy "majmot" odatesznek...

Ha egy "majmot" odatesznek írni vagy alkotni, meddig húzódik az a határ, amivel elemezni/dícsérni lehet a művet, a jelentéseket kiszemelgetően?

Figyelt kérdés

bár elég befogadó vagyok művészet terén, szeretem a visszafogott, vázlatszerű alkotásokat is, bár mindig fontos, hogy érezzem, hogy van megmunkáltság, vagy egy frappáns ötlet, nagyon hülyén érzem magam, amikor valahol azt látom, hogy értelmetlen alkotásról valami nagy sokszínűséggel beállítják, hogy mennyire sokatmondó, úgy hogy az az érzésem, miközben magyarázzák a jelentéseket, hogy akár egy darab wc-pappírra is úgyanennyi jelentést tudnék ráfogni, miközben az eredmény nagyon igénytelenül néz ki. Egyáltalán a művésznek miért ilyen fontos a "jelentés", ha nem tudja érdekesen prezentálni, mert önmagában nem jelent sokat, föleg ha közönséges is, vagy negatív.

pl. veszek egy verseskötetet, amiről azt gondolom, hogy jó, a kritika alapján, amit publikáltak róla, aztán kiderül, hogy a kritika értelmesebb, mint maga a versek.


2015. aug. 26. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan gondolkodom, mint te.

Hideg futkos a hátamon, amikor agyondicsőítenek egy "művészt", aki egy fehér lapra rakott egy pontot.

Hogy ennek mennyi jelentése van, mennyire csodálatos, művészi, az a legjobb, hogy azt képzelsz bele, amit akarsz, ezért olyan zseniális a művész...

Könyörgöm, ebben semmi zseniális nincs. Maximum jó üzletember lenne az illető (vagy az az illető, aki elintézte, hogy a múzeumba kerüljön), mert minden sz*rt rá tud sózni az emberekre, és el tudja érni, hogy értékként tekintsenek rá.

Ez olyan, mintha kiállna a zongorista a nagyközönség elé, leülne, majd leütne egy hangot, felállna, és elsétálna. Vastaps.

2015. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

volt erre példa, ráadásul egy "kedvenc" zeneszerzőtől:))(persze nem az a szerzeménye vált kedvencemmé)

neki megbocsájtom:))

https://www.youtube.com/watch?v=BnOIlsZOH70

önmagában nem lehet tehetségnek nevezni az ilyent, de az biztos, hogy ha már elismert, előtte nagyot alkotott valaki csinál ilyent, akinek már ismert a neve, azt (valamennyire) elfogadom.

Az biztos, hogy sekélyes embereknek tetszik az ilyen, engem mégis zavar, és fennakadok rajtuk.

Gyakran nem is a teljesítményen, de a tartalmon is(mint ezúttal) fennakadok, föleg amikor selejtes munkával az alkotója talán semmit sem "üzen", vagy felmutatna, csak az "én így látom" hozzáállással alkot, még akkor is ha nagyon sekélyesek a szemléletei. Van aki talán azért nem tud(annak ellenére, hogy szeretne) mert talán nem akar valamilyen példaértékeket követni, hanem inkább valami "egyedit" csinál, amit más talán éppen szégyellne kiállítani, és egy időután unalmassá válik minden ilyen igénytelen, random "különlegeskedő" probálkozás

2015. aug. 27. 23:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Manapság nagyon sokan akarnak "egyediek" lenni, még akkor is, ha nagyon nehézkesen megy nekik valóban egyedit alkotni. Azért könnyű nekik, mert sokan mindenre rámondják, hogy egyedi, ami szokatlan, vagy értelmetlen "művészkedés", ami még csak nem is néz ki jól...
2015. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!