Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem tudom elviselni az...

Miért nem tudom elviselni az Irgalmas Jézus képét?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok, szeretem Jézust, Istent, de ezt az egy képet nem bírom elviselni.

Erre a képre gondolok: [link]



2015. szept. 25. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nincs eltalálva a rajz színvilága?
2015. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel valószínűleg te is sejted, hogy Jézus zsidó volt, aki - azon kívül, hogy ilyen díszes ruhában soha nem járt - ráadásul ennél vagy 5 árnyalattal barnább volt és egész másképp nézett ki.
2015. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez a kép semmiféle érzést nem kölcsönöz,mint ha csak egy nagyon rossz minőségű fénykép lenne.

talán csak az írás az alján ami kelt valami érzést az emberben.


de ugye azt azért tudod hogy egy szentképet azon kívül hogy Istenre emlékeztet esetleg hogy szép másra nem lehet használni.

mert ha már a képhez imádkozol az már bálvány imádásnak minősül.

mint pld egy szeretedről van egy képed,azt is csak emléknek használod nem?

mert ha valamit kérni szeretnél az illetőtől nem a fényképtől fogod kérni hanem a képet ábrázoló személytől.

ugye érted miről beszélek?


egy másik keresztény..

2015. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát meglehetősen giccses kép, de létezik több váltizatban is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3, igen. Tudom, hogy az a kép nem Jézus, hanem csak egy ábrázolása, és nem imádom.
2015. szept. 26. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!