Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen darab a Hamlet az...

Milyen darab a Hamlet az Örkény Színházban?

Figyelt kérdés
Ha valaki már látta, mi a benyomása róla? 16 év körüli korosztály számára ideális? Milyen a műfaja?

2015. okt. 19. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Én gyűlöltem az irodalmat, de még is tudom, hogy Shakespeare egyik leghíresebb tragédiája. 16 éveseknek tökéletes, mivel része az érettségivel megszerzendő általános műveltségnek.
2015. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, és pont most lesz tananyag is, azért kérdezem. Én is gyűlölöm az irodalmat, de Shakespeare pont egy kivétel:D
2015. okt. 19. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Harminc évvel ezelőtt voltam 16 éves, akkor láttam a pécsi színházban, Kulka János volt a címszereplő. Még ma is emlékszem a darabra, az egy nagyon jó interpretáció volt. Az örkényes előadást nem ismerem, de én látatlanban is megbízom abban a társulatban. :)
2015. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Már nagyon várom!
2015. okt. 21. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Én láttam már a Hamletet több színházba és nekem ez a rendezés tetszett a legjobban. :)
2015. okt. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*színházban
2015. okt. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2015. okt. 30. 04:18
 8/8 anonim válasza:
Én egy éve láttam először az Örkényben, akkor 16 éves voltam, és elmondhatom, hogy eddigi egyik legnagyobb színházi élményem volt (a szintén itt játszott, nemrég bemutatott Három nővér mellett). Bár én nagy irodalom és színházkedvelő vagyok, mégis szerintem kellő felkészítéssel (előtte beszélgetés a darabról, miről szól, egy-egy érdekesebb jelenetet előre elképzelni, kitalálni, hogy a tanulók hogyan állítanák színpadra, mi/ki lenne a középpontban (például Az egérfogó előadásának jelenete tökéletes erre, mert az, hogy ki hol helyezkedik el, gyakran eldönti magának az egész darabnak a súlyozását)) nagyon tetszhet a tanulóknak. Mindenki megtalálja benne az élményt. Ha egy kevésbé színház orientált osztály menne el, nekik is tetszene, mert Polgár Csaba Hamlet szerepében a karaktert közel viszi a gyerekekhez is, nem kevés benne a trágárság, amit valljunk be, ennek a korosztálynak egy fontos humorforrása, de ezen kívül is tele van viccekkel, merész, néhol naturalista ábrázolásokkal, amely a fiatalság számára egy új színházi megközelítési módot mutathat be. A színészi játék egyszerűen fantasztikus (az Örkényben mikor nem?), a színpadkép egyszerű, könnyen átlátható, mégis annak, akinek erre van hajlandósága, elgondolkozhat, hogy hogy kerül Hamlet egy stadionlelátóra, és pláne, hogy mit keresnek ott viking sisakos focidrukkerek. Szóval van egy felszínesebb, de roppant szórakoztató rétege a darabnak, és van egy mélyebb, elgondolkodtató része. Én mindenképp ajánlanám, hogy nézzék meg, nekem életem egyik legmeghatározóbb darabja.
2016. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!