Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Létezik olyan fixatív, amelyik...

Létezik olyan fixatív, amelyik nem halványítja el a világos részeket a pasztellképen? Már nem merem lefixálni a képeimet, mert tönkremennek.

Figyelt kérdés
Próbálkoztam hajlakkal és művészeti boltban kapható fixatívval is, de mindegyiknél ugyanazt tapasztaltam; sokszor újra kellett csinálnom a képet, annyira tönkretette a fixatív. Ha csak kicsit fújtam le, hogy ne menjen tönkre, akkor meg nem fixálta le a képet.Egyébként egyenletesen fújom, ahogy kell. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

#fixatív #pasztellkép fixálása
2016. jún. 4. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egész képet úgyse tudod lefixálni annyira hogy egy szem porszemcse se jöjjön le. Amúgy nem tudom miylen papírra dolgozol, vagy milyen krétával, lehet ott lehet a probléma, mert én ezt nem tapasztaltam. Hajlakkal is fújtam már, többfélével, művészellátós fixatívval és ugyanolyan maradt. Mondjuk mint már mondtam sose áztattam be vele a papírt, lehet azt úgy tárolni, hogy kicsit még fog, nem fog rögtön elkenődni. Amúgy nagyon hosszútávra az igazán jó képek biztonságos tárolásának egy módja van: be kell őket üvegezni.
2016. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én Pannoncolor fixatívval szoktam lefújni a pasztellt és a szenet is, de eddig maximum csak mélyítette a színt, sosem halványította...

Ettől függetlenül vannak házilag kikeverhető oldatok, például ilyen, amikor masztixot éterben oldanak, aztán alkohollal hígítanak, de ezeknél mindig vigyázni kell, hogy csak 1-2%-os oldatot kapjunk szóval elég macerás.

Azt javaslom, inkább munka közben is használj fixatívot, úgy jobban tart.

2016. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ingres-papírt használok. Köszönöm szépen mindkét választ. Lehet úgy is mondani, hogy besötétedik, mivel, ha elhalványul a világos rész, akkor ugye sötét lesz. Lehet, hogy tényleg az lesz a megoldás,hogy alkotás közben is lefújom.
2016. jún. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!