Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen híresebb irodalmi...

Milyen híresebb irodalmi műveket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Édesapámnak nemrég elhunyt az egyik barátja. Nagyon tiszteltem, mert irodalom és történelem terén olyan tudása volt, mint senkinek. És engem nagyon érdekelne ehhez hasonló tudás. Az a gond, hogy most érettségiztem le, és suliban nem tanultunk irodalmat magas számban. Tudnátok esetleg olyan műveket mondani, amik fontosabbak (most nem ilyenre gondolok, hogy Faust, Légy jó mindhalálig, meg ilyenek)?
2016. jún. 27. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó tág kérdést tettél fel, koronként változik.

Akinek mély ismerete van, alapból érdeklődő efelé és szívesen olvas, lehet hogy az ő fiatalkorában nem vette el az időt az olvasástól a sok kütyü:)

Amúgy, Odusszeia, Iliász, Biblia, Shakespeare szonettek, drámák, Csehov,

Ady, Karinthy, Petőfi, Kosztolányi, Örkény stb. műveket ha olvasol, már sokkal jobban képben leszel. Az, hogy az írók/költők miért szereztek egy művet, háttérrel rendelkezik, oka van. Sok mindent meg lehet érteni a korukkal kapcsolatban ha olvasod a műveiket, ezért írtam inkább szerzőket. De végtelenségig lehetne sorolni őket.

2016. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kötelező olvasmányok között sok fontos mű van.

De itt van pár (lehet, hogy kötelező is lesz benne)

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés, Karamazov testvérek, ...

Tolsztoj: Anna Karenina, Háború és béke, . ..

George Orwell: 1984

Aldous Huxley: Szép új világ

Semprun: A nagy utazás

Történelmi könyvekben nagyon nagy a választék, nekem újabbak közül Ken Follett évszázad trilógiája tetszett

2016. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát tényleg érdemes a gimis kötelező és ajánlott olvasmányokból kiindulni. Van bőven, ezek 5%-át ha valóban olvassák, és max 20%-a ha szóba kerül egyáltalán az órán. A többi 80 %-kal is érdemes megismerkedni.


De volt az Európa Kiadónak egy puhafedeles sorozata, a 60-as, 70-es, 80-as évekből, több száz, de lehet, hogy több ezer mű összesen, az Európa Zsebkönyvek. Na ami abban a sorozatban megjelent, azt mind érdemes olvasni.


(És akkoriban olvasták is, nem csak az értelmiség, de gyári melósok közül is sokan. Bizony.)


Pár száz forintér megszerezhetők, antikváriumban, vásárban, bolhapiacon. Lomtalanításkor meg ingyen :)

[link]

2016. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!