Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Igazi véleményt jól megírt...

Igazi véleményt jól megírt alátámasztott kitikát várok erről a részletről. Neked hogy tetszik?

Figyelt kérdés
"Merengek. Magam elé bámulok. Nyúzott vagyok. Körbe nézek. De semmi, ezek csak falak hófehér falak. Sírni tudnának. Űvölteni, kiadni magukból, a fájdalmat. Azt hiszed szabad vagyok?Nézz csak rám, nézz a szemembe. Nincs benne más, csak harag. Ugye milyen barna?Halovány barna. Ő ott volt, ez a szem ott volt, és látta,ahogy a sárba tiporva puffant az ember törékeny teste, ahogy a dermesztő szél a csontvelőkbe hatolt, és ahogy a vér a fehér hóba szétterült- Olyan volt, akár, ez a fal. Üres, és fehér. Most is őt bámulom. Ugyanolyan, mint egy perce. Magányos és szomorú. Hogyan lehetne egy tárgy ilyen?Akárcsak az ember. Bármilyen lehet. Az arcom tegnap óta maszatos. Fürdetlen, mocskos, mint én. A bűneimmel ülük, és meredten néznék valakire, ha nem lennék egyedül. Ismét zakatol a fejemben az a furcsa hang, a halál zaja, az emberek zsivaja. Szembe nézek vele. Ismét. Egyedül. A kezeim fáradtak és megtörtek. Évek óta próbálom lemosni róla a szennyt ami ráragadt , de képtelenség. Azt mondta a szomszédom, ha kipróbálom a csodaszerét, akkor sikerülni fog. Megtettem. Semmi hatása nem volt. Még zsőrtölődtem is, egy kicsit, hogy miért nem tűnt már el a múlt a tenyeremről. Pedig azt mondta, ez a lelket is gyógyítja. Én elhittem, hát hogyne hittem volna el. De nem ... Ott van a mocsok színének minden árnyalata a kezemen. Tegnap már a ujjamon is megjelent, es beleröhögött a képembe. Az agyamig hatolt, az az éles, gonosz nevetése. Tudom, hogy kínozni akart, addig amíg nem teszi nyomorulttá a lelkem. Ez már nekem is nevetségesen hangzik...Az már nem létezik. Halott. Érted. Akkor meghalt amikor az utolsó lánctaplas vörösbe borította a tájat. Amikor ájultan feküdtem , és amikor kinyitottam a szemem, észveszejtve menekültem a csapdából ahová bekerítettek. De nem volt más menekvésem. Saját foglyom és rabom lettem. Mostanáig. A fal megvéd. A fal erőt ad. A fal fehér, és várja az utolsó órát, hogy bekebelezhessen."

2016. jún. 30. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl rövidek a mondatok
2016. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez a hatás miatt van.
2016. jún. 30. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a mondatok rövidsége zavar. Értem, hogy a hatás kedvéért ilyen rövidek, de én így csak a feléig jutottam az írásodnak, pedig amúgy nem lenne rossz.
2016. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a hatás, amit a rövid mondatokkal akarsz elérni, úgy jönne ki igazán, ha alaposan tagolnád a szöveget. Minden apró gondolati egységet új bekezdésbe írnál, ahol kell, ott akár mondatonként kezdenél új bekezdést.


De különben jó :)

2016. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem rossz!

Lehet, hogy a mondatok túl rövidek de engem megfogott a történet és ez a lényege mert az ember ilyenkor tovább szeretné olvasni.

Tehát, hogy megértsd;-olvastam már sokkal rosszabbakat is! :)

2016. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Javítom a hibát.
2016. jún. 30. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy lelki depresszió, ami próbál magába zárni.


Nincs menekvés?

Van egy jó hírem:

De van, van szabadulás, ez pedig a HIT, hit abban, hogy van szabadulás saját magunk "árnyék énétől". Van szabadító, és aki hisz a szabadítóban, azt nem tudja saját maga árnyék énje foglyul ejteni.


A név ez: Jézus a szabadító!! :)

2016. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a jó szavakat, de ez az egyik regényemből van. Valójában nem tudhatjuk, hogyan élik meg a tarumát, és a stresszt azok az emberek akiknek háborúban ölniük kellett, és akármennyire is hihetetlen, az emberek az önvádat vagy a bűntudatott nem tudjáj magukból kiölni egy kis hittel. Te öltél már embert, nem hinném.. Itt kemény dolgokról van szó, és a hitet ebbe nem szeretném bele keverni. Ez egy lelki folyamat, amiben az emberek keresztül mennek, szeretném, ha a főhős megélné, hiszen amit meg kell járniuk az a pokolok pokla.Nehéz megértenie annak az érzést aki soha nem szenvedett.
2016. jún. 30. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!