Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hangsúlyozható komoly verset...

Viktória724 kérdése:

Hangsúlyozható komoly verset szeretnék versmondó versenyre! Tudnátok?

Figyelt kérdés
Olyasmit szeretnék mint Heinrich Heinétől a Bánat... 14/L de nem baj ha komolyabb mint ami nekem való előre is köszönöm

#szép #vers #komoly #Hangsúlyozható
2016. szept. 17. 21:19
 1/5 Crisopher ***** válasza:
96%
Milyen témájú legyen a vers?
2016. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2016. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igazából mindegy :)
2016. szept. 18. 15:14
 4/5 Crisopher ***** válasza:
100%

Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról

[link]


Ez elég hosszú vers, de szerintem kiváló szavalni, bár el kell ismerni, hogy megtanulni azért nehézkes a terjedelme miatt. (A linkelt oldalon két vers van, csak rossz a tördelés, a vastagon szedett Szabadság már a következő vers).



Vörösmarty Mihály: A vén cigány

[link]


Ez egy bordalba öntött rapszódia, elég jól hangsúlyozható. Szemben az előzővel elég dallamos is, de ettől még alapvetően ez egy szomorkás vers.



Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban

[link]


Ez inkább egy elmélkedős, filozofikus vers, néha nem kevés indulattal. Az előző kettőnél jóval nehezebb megfelelően hangsúlyozni, de épp ez benne a kihívás.



Márai Sándor: Mennyből az angyal

[link]


Ebben a versben a történelem egy szeletje: az '56-os forradalom jelenik meg. Ezt megfelelően hangsúlyozni még az előzőnél is nehezebb, de szerintem az összes közül ez a legszebb.



Márai Sándor: Halotti beszéd

[link]


Szintén a nehezebb versek közé tartozik, elég komoly témája van, a nemzethalál jelenik meg benne, de a mondandóját rendkívül szofisztikáltan adja elő.



Arany János: Mindvégig

[link]


Az eddigiek közül ez a legdallamosabb vers, de megkockáztatom, hogy talán a teljes magyar költészet egyik legdallamosabb verse ez. Az eddigiek közül ez a legrövidebb is. Szerintem ennek az előadása során az a nehézkes, hogy a vers eredeti dallamosságát, amit olvasás közben is érzel, valahogy szóban vissza kell adni. Hidd el, nem olyan egyszerű, ez igazi kihívás.



Hirtelen úgy ezek jutottak most eszembe.

2016. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Viktórya332 válasza:
96%
Köszönöm szépen
2016. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!