Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy életnagyságú csontvázat...

Ha egy életnagyságú csontvázat szeretnék készíteni, honnan tudhatom hogy az egyes csontok hogyan aránylanak egymáshoz?

Figyelt kérdés
Egy kb. 170 cm magas csontvázat szeretnék elkészíteni először agyagból, majd később műanyagból kiönteni. Az egyes csontokat külön-külön készítem el, mert azt szeretném, ha mozgatható lenne majd a csontváz. Az a bajom hogy nem tudok hozzákezdeni, mert fogalmam sincs az egyes csontoknak milyen hosszúnak/szélesnek kellene lenni, és nem akarom, hogy a végeredmény aránytalan legyen. Ha valaki esetleg tudja hogyan számíthatom ezt ki, nagyon szívesen venném a segítségét! Előre is köszi a válaszokat!

2016. okt. 24. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem vásárolsz egyet?
2016. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a lényeg, hogy legyen otthon egy, hanem a tudat hogy elkészítettem :) Bár tudom a kapitalizmus korában ez a mentalitás kihalóban van :S
2016. okt. 24. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van. Az egyik az, hogy tényleg beszerzel egyet, és arról leveszed a méreteket, és az alapján megcsinálod.


A másik az, hogy képről veszed le méreteket, és úgy csinálod meg. Veszel vagy kikölcsönzöl egy anatómiai atlaszt, abban találsz a célnak megfelelő illusztrációkat.


De a főbb arányokat simán ki tudod tapintani és le tudod mérni a saját testeden is (vagy valaki másén), csak az aprócsontok okozhatnak némi problémát.

2016. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anatomiai atlasz de szerintem neten egybol kidobja ha beirod hogy pl hany szazalekat teszi ki az xy csont a magassagnak stb
2016. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neten meg lehet keresni a méreteket szerintem is, de egyszerűbb megoldás az, hogy veszel egyet (vagy kölcsön kérsz, kölcsönzöl, elmész olyan helyre ahol van lemérni, stb) és azt másolod le. Amúgy ha kész leszel vele igazán rakhatnál fel képet, kíváncsivá tettél:D
2016. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, elsőként a koponyát, és főként az arccsontozatot elkészíteni, mert ezzel önmagában nehezebb dolgod lesz, mint az összes többivel együttvéve. Ha esetleg sikerül egy elfogadható koponyát összebarkácsolnod, akkor már nyugodt szívvel nekifoghatsz a többinek is.


Segítség a méretarányokhoz:

[link]


Nagy méretű képek, ezekről tudsz arányokat mérni.

2016. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Barcsay Jenő: Művészeti anatómia.

Nagyon hasznos, az arányok is benne vannak.

2016. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!