Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek normalis? Mi...

Szerintetek normalis? Mi lenne a jo?

Figyelt kérdés

Van egy 15 eves lanyom es annak van mar kb.1 eve baratja,aki szint ugy 15 eves es nem mellesleg a volt iskolas tarsa.(Semmi bajunk a fiúval,sot nagyon is kedveljuk)Mind a ketten most mentek gimibe.

A kislanyom sok dolgot elmond nekunk,nem hazudik,ha kerunk valamit megtesz,jo tanulo,szorgalmas.Regebben azzal a kerdessel fordult felem hogy a kis baratjaval lefekudhet e,es ha ez megtortenik haragszunk e,elmehetunk e nőgyógyászhoz stb..(A fiu is odajott hozzank normalisan -beszélgetni hasonlok...).Mindig mondtam/mondtuk neki hogy meg fiatal es a legvegen azt is mondtuk ha megegyszer megkerdezi eltiltjuk a kis baratjatol.Igazabol meseltunk a szexrol neki de most igazabol a rosszabb reszet/mi lesz ha rosszul sul el dolgot eroltettuk es a többi jot hatterbe szoritottuk.

Ez mostanra mar nem szokott ugy szoba kerulni(meg mindig nem fekudtek le.)

Viszont a mostani tema az hogy naluk alduhat e amikor a szulei is otthon vannak(akik ezt meg is engedik)Semmi olyan komolyabb dologrol nem lenne szo csak alvas es gondolom a vele jaro nehany apro dologrol.

Mi azt sem engedtuk neki hosz 15 eves es ne aludjon ott a baratjanal meg akkor sem ha vannak otthon.

Nem igazan tudjuk most mi a rossz ebben,vagy mi lennenk régimódiak.



2017. jan. 5. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Azért 15 évesen már nem annyira gyerek ő. Ha a fiú normálisnak tűnik, nem hiszem, hogy egy közös alvásból bármi rossz kisülhetne.

A szexet pedig úgyis el fogják kezdeni előbb-utóbb, a tudtotokkal, vagy anélkül. Ha már beszélgettetek róla, és egyébként jó a kapcsolatotok, a lányod is észnél van, akkor abból sem lehet komolyabb probléma. A tiltásnak nem sok értelme van.

2017. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem bizzatok meg a kislányokban. Mást ugyse tehettek. Lehet.ők is csak gondolkodtak ezen és kíváncsiak voltak a reakcióra. Biztos meg szeretnék tenni, de ha a lányod tényleg olyan szófogadó ahogy leírtad nem fog olyam dolgot tenni amivel elszomorítja a szüleit.
2017. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen a fiu nagyon normalis.A lanyunk meg csak olyannnyira szemtelen hogy az elfogadhato es csodálkozunk is hogy nem olyan mint a legtöbb 15 eves.

De a mi idonkben 15 eveden en nem beszelgettem ilyenekrol es a parom peldaul a hazunkba sem johetett be.

2017. jan. 6. 05:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Mára szokás lett a 15 éveseket "érett fiataloknak" beállítani. Nem vitatom, testileg talán (!) valamivel érettebbek, mint mondjuk 50 évvel ezelőtt voltak. DE!

Az evolúciót figyelmen kívül hagyni nagy szamárság lenne. Az pedig nem fog változni pár-ezer év alatt sem, nem hogy 50 év alatt. Egy 15 éves gyereknek valójában fogalma sincs a felelősségről, a felelősségteljes viselkedésről. Neki ebben a korban az a "dolga", hogy próbálgassa, feszegesse a határait. Az a dolga, hogy hülyeségeket csináljon és tanuljon belőlük. És ezt is teszi! Ha kijjebb tolod a határt, még kijjebb fog merészkedni.

Ebben az életkorban nem dugni kell a csajt, hanem megtanulni bánni vele. Megismerni a gondolkodásmódját, a lelkivilágát. Nem EGY csajét, hanem úgy am block. Udvarolni kell, pofára esni, csalódni. Mert a csalódások, a kudarcok a legjobb tanítómesterek. A sikerből nem tanul az ember.

Szóval kedves kérdező, ha boldog embert akarsz a lányodból nevelni, akkor állj a sarkadra. Ha most akarsz egy cseppnyi boldogságot adni cserébe a sok évnyi boldogtalanságért, akkor engedj neki.

2017. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért egy normális, rendesen nevelt 15 éves bőven van annyira értelmes, hogy nem csináltatja fel magát. Attól, hogy kamasz, még átérezheti a dolog súlyát.

Amúgy meg mi az a hülyeség, hogy a sikerből nem tanul az ember? Főleg abból tanul!


Egyébként meg am block -> en bloc ;)

2017. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rossz kategoriához írtál anyuskám... Kult & köz. - művészetek?? Senkinek nem tűnt felxD


De amúgy alap, hogy félted a gyereked, de jobb ha felvállalja előttetek, minthogy az utca zugaiban látod a tizenéves kislányokat szétdu*%€va esetleg ittasan vagy drogosan.

2017. jan. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A siker rossz tanítómester, winsxs. Amiben sikeres vagy, azon nem fogsz változtatni, hiszen úgy jó, ahogy van. A kudarc figyelmeztet arra, hogy valamit nem jól csinálsz.
2017. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan emlékem, hogy kb. 18 éves lehettem és nálunk nyaraltak az unokatesóm és a barátnői.

Az egyik 15 éves körüli lány nagyon tetszett és neki is bejöttem. Este párnacsata után úgy döntöttünk, hogy együtt alszunk. Persze a paplan alatt kitapogattam, hogy honnan nőtt ki a lába, meg csókolóztunk is, de tovább nem mentünk. Ő még nem állt készen a szexre. Nem erőltettem, mert Ő nem akarta, ennyi. Nem éreztem csalódásnak, vagy kudarcnak, a szívem mélyén számítottam erre a lehetőségre. Kellemes emlékek voltak így is.


Én a saját lányomnak is támogatnám az együtt alvást a barátjával, ha megbízható a fiú, mert magamból indulok ki.


Veszélyesebbnek tartom, amikor az éjszaka közepén kell hazamenni.

Történt egyszer, hogy házibulit rendeztünk, és már hajnal lehetett, kellően fel voltunk pörögve, tomboltak a hormonok, ekkor az egyik lány bejelentette, hogy neki haza kell mennie. Erre futótűzként, hirtelen mindenkinek mehetnéke támadt. Arra nem emlékszem, hogy eredetileg pizsama partinak volt-e szervezve a buli, de tény, hogy hirtelen véget ért, talán korábban mint ahogy számítottam rá. Már korábban úgy egyeztünk meg, hogy két lányt én viszek haza kocsival. Ez általában egyáltalán nem jelentett problémát, megszokott volt, egyáltalán nem voltam fáradt, és nem ittam alkoholt.

A fejemben mégis ott kattogtak a fogaskerekek, hogy vajon mi történt, mit kellett volna másképp csinálni, vajon mi volt ennek a helyzetnek a kiváltó oka.

E helyzet elemzés azonban túlságosan elvonta a figyelmemet a vezetéstől.

Ahogy haladtunk a kivilágított egyenes főúton, későn vettem észre, hogy egy nyerges vontató lassan balra nagy ívben bekanyarodik előttem és elfoglalja az egész útpályát. Már rég lassítanom kellett volna, de túl hosszú volt a reakció idő, elkéstem a fékezéssel. Az autónk nekiment a pótkocsi kerekének. Sajnálatos módon személyi sérülés is történt, de szerencsére nem komoly. Ma már tudom, hogy ezt a típusú balesetet külön nevesítik, diszkóbalesetnek hívják.

Ezen kívül még életemben nem volt balesetem, pedig sokszor vezettem éjszaka.

2017. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy valamelyik országban már 2-3 éves korban összeházasítják a gyerekeket. Érdekes és sokak számára ismeretlen az a kultúra. Talán érdemes lenne alaposabban tanulmányozni, hogy mik lehetnek annak a szokásnak az előnyei ill. hátrányai.
2017. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!