Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestékes ecsetet mivel...

Olajfestékes ecsetet mivel lehet kimosni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

én ezt használom

2010. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Legolcsóbb megoldás a hígító.6-700 Ft-be kerül.

Én azt használom és bejön:)

2010. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem a higítóval az volt csak a bajom, h rettenetesen roncsolta az ecset szőrét.

Ha nem volt éppen kéznél ecsetlemosó, forró víz plusz vmi mosószer.

2010. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A hígító nekem se nagyon vált be. Alig viszi ki belőle a festéket, és mivel szintetikus ecsettel festek, ezért nem túl jó.

Akkor inkább én is próbálom meleg vízzel, bár egyszerűbb lenne erre való szerrel, de a közelbe nincs művészbolt, rendelni meg még nem fogok.

2010. máj. 16. 10:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha még nem nagyon kötött bele, akkor szappannal is kijön. Ha nem, akkor terpentint használj. Egyáltalán hogyan kezdtél hozzá, ha ezt nem tudod? Minden festőművész elmondja a diákjainak....
2010. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem járok festőművészhez.

És még nem igazán kezdtem hozzá, csak próbálkozok. Egyelőre az ecset kimosással.

2010. máj. 16. 20:04
 7/13 anonim ***** válasza:
A terpentin a legjobb.
2010. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A terpentin az nem a festék hígítására való? Nekem az helyett festőszerem van, amit terpentin helyett fettem, mert azt mondták, hogy jobb.

De drága ahhoz, hogy abba mossam ki az ecsetet.

2010. máj. 17. 13:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Sima étolajjal. Az olajat pedig forró vízzel és mosogatószerrel.
2010. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

terpentinnel lehet higítani is, de mondjuk annyira nem jó, ha sokat használsz belőle, inkább olajjal kell higítani. A festőszer pedig egy keverék, ami terpentinből, olajból és masztixból áll.

Vegyél sima terpentint, az nem olyan drága, mint a festőszer és nagyobb hasznát veszed. Én kb 8 éve festek komolyabban és eddig egyszer sem használtam festőszert....

2010. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!