Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mik a legjobb novelláskötetek...

HSZV1 kérdése:

Mik a legjobb novelláskötetek dráma, thriller műfajban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Javasoljatok légyszí olyan, külföldi íróktól számrazó könyveket, amikben novellák találhatóak, és amiket könnyen meg lehet venni, tehát nem antikváriumban kitúrni, hanem nagyobb könyváruházakban is megtalálhatóak. A lényeg, hogy elgondolkodtató, vagy mondanivalóval rendelkező, netán ijesztő sztorik legyenek. Két könyv, amit szeretek, és amikhez hasonlót keresek:

- Valami a tekintetében (skandináv krimik sorozat)

- Rald Dahl összes meghökkentő meséje

Köszi előre is a válaszokat!


2017. máj. 12. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Murakami Haruki: Köddé vált elefánt

Stephen King: Minden sötét, csillag sehol

2017. máj. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A klasszikus Edgar Allan Poe-nál nincs jobb.
2017. máj. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ami nagyon fontos még, de elfelejtettem kiírni: hihető történetek legyenek, tehát ne sci-fi, fantasy-szerűek.

Köszönöm az eddigi és jövőbeli válaszokat!

2017. máj. 13. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Továbbra is Poe.:-) Nagyon szeretem Dürrenmatt drámáit és kisregényeit, az ő művei is könnyen hozzáférhetők, mintha még a Diákkönyvtár sorozatban is láttam volna.
2017. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!