Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a sárkányról...

Mi a véleményetek a sárkányról mint címerállatról?

Figyelt kérdés
Nem olyan sárkányra gondolok mint amilyenek a régi címereken vannak. Azok inkább néznek ki szárnyas kígyónak mint sárkánynak. D ez végül is az alapkérdés szempontjából ez lényegtelen. Amúgy a sárkány szimbólum mit jelent? És egy harmadik kérdés. Inkább sast vagy sárkányt látnátok inkább egy címeren?

2017. szept. 11. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Oroszlán, sas, sárkány... a legelcsépeltebb címerállatok. Persze a sárkány menő, de én személy szerint magamnak egy kevésbé elhasználtat választanék. Mondjuk a Kányát, vagy a pókot! A pókok rohadt jól néznek ki! :)

Hogy mit jelent a sárkány? Szerintem erre nincs egzakt válasz. Nyilvánvalóan erőt és hatalmat elsősorban.

2017. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából a sárkány pont nem számít az annyira elcsépeltek közé. Egyáltalán nem annyira gyakori mint a sas vagy az oroszlán. A pókoktól pedig személy szerint irtózom.
2017. szept. 11. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A sárkány klassz. Szépen ki lehet hímezni vagy egyéb módon illusztrálni.
2017. szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mast jelent a sarkany keleten mint nyugaton. Szerintem konyvtarban errol komolyabb tanulmanyokat is talalsz. En is eltudnam mondani de ez osszetett vallasi, nepi es egyeb ismereteket kell hozza venni hogy ertheto legyen egy sarkany letjogosultsaga es jelentese a mai embernek.

Es ha mar a "menosegnel" tartunk. A sas es az oroszlan is legalabb olyan "meno" mint egy sarkany. :D

2017. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!