Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Body kiállítás 4-5 éves...

Body kiállítás 4-5 éves gyereknek mennyire ajánlható? Bemehet ilyen korú gyermek, ha érdekli?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Én még várnék ezzel. 4-5 évesen nem kell neki átfogó anatómiai ismeret. Hagy maradjon még gyerek. Fenn állhat a veszélye annak is, hogy lelkileg sérül, ha olyat lát amit nem kellene.
2018. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Bemehet, de kinek jut ilyen egyáltalán eszébe? A gyerek nem tud még ilyenben dönteni, hogy érdekli!
2018. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Alain Delon ***** válasza:
57%
Legalább lesz valami fogalma az életről, a valóságról. közben lehet neki magyarázni, hogy ez mi, az mi, megmutogatni neki a testén, hogy nála az hol van és mi a feladata.
2018. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy nem visszük el a body kiállításra a 4-5 éves gyereket nem jelenti azt hogy nem is tanítunk neki semmit az életről és a testének felépítéséről. Viszont elég más szóban meg könyvben lévő rajzokon mutogatni a dolgokat, mint tényleges halott embereken. Boncterembe se viszel egy gyereket a body kiállítás ebből a szempontból csak egy fokkal jobb. Lehet hogy nem lesz semmi baja tőle lelkileg, de az is lehet hogy maradandó károkat okoz. Ennél kevésbé szélsőséges dolgok is okozhatnak mély nyomokat a gyerekekben én nem kísérleteznék ezzel.
2018. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Alain Delon ***** válasza:
14%
Már csak azt kéne tudni, hogy miért okozna maradandó kárt.
2018. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Molyember ***** válasza:
81%
4-5 évesen még a halálról se lehet konkrét elképzelése, ott meg igazi emberi maradványok vannak kiállítva. Szerintem troll kérdés, nincs az a hülye, aki ovis gyereket vinne preparált holttestek közé.
2018. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Már hogyne lenne. Amúgy lazán megnézi a tévében a kórházas vészhelyzetes filmeket. Érdekli és kérdezi hogy hol vannak porcok meg a sípcsont, miből van a szem meg ilyesmik.
2018. febr. 10. 15:22
 8/20 A kérdező kommentje:
Arra nem térnénk ki hogy azok meghalt emberek, viszont azt nem tudom hogy mondjam el hogy hol jön ki a baba. Na meg hogyan lesz.
2018. febr. 10. 15:25
 9/20 Molyember ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a halált ilyen lazán veszed, de a szex már zavarba ejt. Érzed ugye, mennyire képmutató hozzáállás.

Ezen a kiállításon még nem voltam, de az ELTE Anatómia Múzeumában igen, majdnem felnőttként, és mivel rohadtul nem orvosi szemmel nézelődtem, elég rosszul éreztem magam a formalinban eltett emberek között.

Ha nem tudod, mit mondj a gyerekcsinálásra, akkor azt hogy fogod kezelni, ha rájön, hogy te is meg fogsz halni, sőt még ő is? Mit mondasz, mi lesz vele, miután letették a földbe? Még mindig reménykedem benne, hogy csak hülyéskedsz, természetes, hogy a gyereket érdekli a saját teste, de azért nem kéne rögtön preparátumokat mutogatni neki.

(95%-ban biztos vagyok benne, hogy nem gondolod komolyan a kérdést, a maradék 5% meg inkább csak gyanakvás, mert sok "érdekes" kérdést láttam már itt.)

2018. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Inkább mégsem visszük el a kiállításra.
2018. febr. 10. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!