Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit ábrázol ez a kép? Fontos!

Mit ábrázol ez a kép? Fontos!

Figyelt kérdés

Filozófiából b tételként van adva egy kép, és az a kérdés, hogy milyen filozófiai problémákat vet fel. Sajnos lövésem sincs. Tudnátok segíteni???

Marc Chagall: [link]

előre is köszi!


2010. jún. 8. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lezbik
2010. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nőnek szülinapja van, kapott virágot és ép megpuszilja a pasi, aki még elég bizonytalan, hogy mennyire kötődik a nőhöz, ezért lebeg. Ez csak tip.
2010. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A fickó vagy gerinctelen, vagy kísértet.
2010. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezek valami hal-emberek és egy akváriumban úszkálnak.
2010. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nő nem tudja magáról lerázni a pasast.
2010. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nekem is kábé ilyen gondolataim voltak, de ebben nincs semmi filozófiai utalás... miért ilyen elvont dolog ez???
2010. jún. 8. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert művész alkotta :D
2010. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valami beszívott csávó festette. Nézzétek meg, hogy a férfi lábánál a piros szőnyeg és a fal vonala is hogy el van csúszva :/ Ha valaki bemagyaráz nekem ebbe valami értelmet, akkor az tud.
2010. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na egy kis segítség, hogy miért lebeg a férfi, ebből talán vki kisüt vmit: "Olykor talán én is telve voltam kétségekkel. Ilyenkor feje tetejére állított világot festettem, alakjaimat megfosztottam fejüktől, darabokra szedtem őket; hagytam, hadd lebegjenek a képen tetszésük szerint."
2010. jún. 8. 21:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A művész nem szereti a kötöttségeket. Olykor könnyen elveszti a fejét, nem tudja, mihez tartsa magát. Ilyenkor megpróbál becserkészni egy nőt és feloldódni egy kapcsolatban. Először csak követi a nőt, majd váratlanul elébe kerülve mélyen a szemébe nézve meglepi és ledönti a lábáról. A művész ekkor a fellegekben érzi magát, de legalább is fél méterrel a föld felett jár. Hirtelen a nő is kivirágzik e futó kapcsolatban, ám az útjában tátongó fekete lyuk már csak arra vár, hogy menthetetlenül beszippantsa.


Próbáltam filozofikus lenni, nem tudom sikerült-e? :)

Véleményem szerint ez is kb olyan, mint a verselemzés, teljesen mindegy, mit magyarázol bele, csak tudd megmagyarázni! ;)

2010. jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!