Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Karácsonykor mit szoktatok...

Karácsonykor mit szoktatok csinálni? Nálunk évek óta annyi a karácsony, hogy ajándék, kaja és csá és nem akarom megint ezt pont azért mert ez nem ünnep:S szval valami ötlet a progra?

Figyelt kérdés
2008. nov. 29. 20:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ötleteket nem tudok mondani, de megnyugtatásképpen: a karácsony nálunk is csak ennyi. Vagy még ennyi sem. Az ajándékokat általában már karácsony előtt meg szoktuk venni egymásnak 1-2 héttel, és legtöbbször valami használati tárgyat veszünk, így aztán rögtön oda is szoktuk adni, nem várunk vele karácsonyig. Ergo a karácsonyfa alatt már nincs semmi. A "nagy karácsonyi kajálást" pedig csak filmekből ismerem, nálunk ugyanolyan hétköznapi menü van, mint bármelyik hétvégén. Úgyhogy maga karácsony napja ugyanúgy telik, mint bármelyik másik nap az évben, kivéve annyit, hogy felállítjuk a (mű)fenyőt, és felrakjuk rá a díszeket. Ez olyan negyedórás munka, aztán ezzel le is van tudva a karácsony.
2008. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szenteste mindig anyukáméknál vagyunk, idén lesz az első karácsony, hogy már nem ott lakom, de terveim szerint már kora délután átmegyek és segítek sütni főzni. Anyukám ilyenkor mindig valami különlegességet csinál, előételt, pulykát és desszertet. Közben majd tesómmal feldíszítjük a fát. Aztán este felé, amikor már a vacsi is készen van, akkor szépen lekapcsoljuk a nappaliban a villanyt, mindenki beviszi a fa alá az ajándékokat, aztán kimegyünk, és anyukám csönget, akkor lehet bemenni, akkor csillagszóró, gyertya, éneklünk pár karácsonyi dalt, aztán adjuk oda egymásnak az ajándékokat, mármint megmutatjuk a fa alatt, hogy melyik kié, és akkor mindenki bontogat:D Ha már mindenki megcsodálta amit kapott, akkor leülünk vacsorázni. De nem sietősen, hanem eszünk, beszélgetünk, stb. Meg vacsora után is beszélgetünk, esetleg ha valami jó film van a tévében, akkor azt nézzük, de közben is dumálgatunk, az a lényeg, hogy együtt vagyunk. Karácsonykor éjfél előtt nem nagyon fekszünk le. Programot nem tudok, mert nálunk ez este van, napközben készülődünk, takarítunk, főzünk, meg ilyenkor mindig csinos ruhában is vagyunk mind.

Karácsony első és második napján pedig az anyai és apai nagyszüleinkhez megyünk hagyományosan, és olyankor ott vannak az unokatestvéreink is.

2008. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszi

1:akkor nállatok is olyan a karácsony mint nállunk nem ünnep

2:nekem amior 6éves voltam akkor volt utoljára ilyen karácsonyom szval tudom milyen és télleg legyél hálásminden karácsonyért mert nem ok mindenkinek adatik meg:Snem anyagi hanem lelki vagy nem is tudom milyen okai vannak de nekem a karácsony semmit nem jelent ilyen térten

2008. nov. 29. 21:22
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Régen mi is mindig beszélgettünk, társasjátékoztunk, filmet néztünk. Most egymáshoz vágjuk az ajándékokat és mindenki elfoglalja magát.
2008. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Családi körben már évek óta nem ünnep.

Nekem az ünnep része az, amikor az éjféli misén énekelünk a kórussal, és utána adunk egy fél-1 órás koncertet.

2008. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki el van keseredve lehet , hogy tudna tenni valamit ellene.Nálunk se volt mindig "fényes" a karácsony , mindenki ideges volt , anyám főzött (sütni nem szeret meg nem is volt ideje)apám átkozta a fenyőt ami nem úgy állt ahogy kellett volna... Aztán a nővérem meg én megrántottuk a vállunkat és elkezdtük énekelve díszíteni a fát ,aztán csak elkészült a vacsi is (én közben az évek során felvállaltam a sütemények sütését) aztán vettünk egy társasjátékot és vacsora után kipakoltuk az asztalra és a legnagyobb diadal az volt mikor a mogorva apám is röhögve játszott velünk.Azóta eltelt pár év , 3 gyerekem van és apuéknak 5 unokájuk , sokkal jobb a kapcsolatunk és karácsonykor csalk a jó oldalunkat mutatjuk , nincs nagyx ajándékozás csak a gyerekeknek , de viszünk sütit , anyu főz valami finpomat és jól érezzük magunk ... próbáljatok változtatni , hátha sikerül!
2008. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Bocs a lényeget elfelejtettem : társasjáték , kártya,zenehallgatás , egy jó film nézése (megveheted régi kedvenced egyikét dvd-n),elmehetnétek koncertre...
2008. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Az a gond, hogy mindenki a nagy amerikai filmeket veszi példának (többek között én is ), amiben azt látjuk, hogy egy baromi nagy házban, egy baromi nagy karácsonyfa mellett összegyűlik a család, rokonság, vannak vagy 15-en, 20-an. És akkor kajálnak, sütiznek, isznak, egy csomó ajándék, stb..

Hát amikor nálunk még egyben volt a család, akkor is csak 5en voltunk, nagyon sokkal különb étel nem volt, mint máskor, odaadtuk az ajándékokat, néztük a tv-t és ennyi....És ki az, aki otthonra kiöltözik? Mert ugyan minek?

Szóval egyszer majd én is szeretnék egy nagy karácsonyt, de az szerintem még nem most lesz, és nem itt Magyarországon! :D

2008. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm

igen én is ezt az amerikai példát veszem alapul mert uncsiméknál így van vannak ugy 15-15-en egy baromi nagy és hangulatos házba csomóajándék különleges kaja stb.

de nállunk ez sose vol így szval a karácsony olyan mint egy átlagos vacsora +fa+ajándék

kiskoromba jó volt amíg el nem váltak a szüleim mert akkor mindig tesommal az egyik szobábavártuk a csengőszót akkor berohantunk a szobába a fa alatt az ajándék meg ilyenek akkormég jó is volt manapság nem szeretem a karácsonyt:S:S

2008. nov. 30. 12:59
 10/18 anonim válasza:
89%
Nálunk nagyon jó a karácsony, én imádom. Hárman vagyunk tesók, mindenki férjhez ment már és idén született meg az első gyermek a családban, a kislányom. Szóval mi ritkán találkozunk, mert messze lakunk egymástól, egy évben kb. 3-4* van együtt a család, már ez is ünnep a javából. És nálunk tényleg olyan, mint az amcsi filmekben, hatalmas fa, ajándékok, nagy asztal melletti hangos vacsora. Az idei pedig nagyon különleges lesz, mert tavaly még csak az óriási pocak volt, idén pedig először ünnepel velünk az akkor majdnem 1 éves kislányunk, emiatt még jobb lesz, mint eddig. Ajándékátadás és vacsi után mi mindig éjfélig beszélgetünk, iszogatunk, nevetgélünk, soha nem fogyunk ki a szóból. És ki is szoktunk öltözni, persze nem estélyibe, de már csak a fényképek miatt se legyünk kinyúlt mackóban v. lyukas zokniban. Másnap pedig elmegyünk a nagyszülőkhöz. Már alig várom!:-)
2008. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!