Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hány ember kell egy disznóvágá...

Hány ember kell egy disznóvágáshoz?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy nap alatt sikerüljön leölni, perzselni és feldolgozni a disznót, megtölteni a kolbászokat, hurkákat, stb. Egy kisebb család megtudja ezt tenni?
2021. dec. 22. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
4-5 férfi kell + 1 nő legalább aki a hozzávalókat intézi meg a főzésben tevékenykedik.
2021. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nehogymár nem szerint gondolkodj. A disznó leöléséhez érdemes szakembert hívni, minden mást meg tetszőlegesen nemi szerepektől függetlenül meg lehet oldani. Nők is tudnak hurkát tölteni, és férfiak is tudnak főzni.
2021. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

(2-es vagyok)

De ha annyira fogalmatok nincs a dologról, hogy itt a gyakori kell érdeklődnöd, akkor nem lesztek elegen kisebb családként.

2021. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem szándékoztam nemekre bontani. De nálunk úgy volt, hogy apám, a böllér vagy aki vágta... Kettő fogta +2-3 ember még ott volt segítőnek. Anyám sütötte a vért, hozta vitte a hozzávalókat, a mosatlant a tisztát. Ment ki fűszerezni közben az emberek is csinálták a dolgokat.
2021. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne járatos, de nem kell lefogni a disznót, míg a böllér le nem öli? Ahhoz pedig nem árt az erő.
2021. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Olyanról még nem hallottam, hogy 2-3 nap vagy hét kellet a disznó megöléséhez. Olyat viszont már hallottam, hogy a disznó ölt meg embereket. ( persze nem úgy, hogy embervágáson töltötte a hurkákat).
2021. dec. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszom azért nulla, mert leírtam hogy faluba általánosan hogy néz ki 😂 az komoly...
2021. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 felpontoztalak.
2021. dec. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#1

Én is pluszt adtam, e

2021. dec. 23. 08:00
 10/14 A kérdező kommentje:
*engem érdekel hogyan lehetne bevezetni ezt a családi szokást. Gyerekkoromban voltam, de ott egy nagyobb rokoni körben vágták a disznót a két ünnep közt és szilveszter után nagyjából el is fogyott. Jó lenne megtanulni, saját ízeket kitapasztalni, az első pár alkalom biztos bénázás lesz és kell némi segítség, de utána akár jól is működhet a dolog.
2021. dec. 23. 08:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!