Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért díszítjük a karácsonyfát?

Miért díszítjük a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Férjem más vallású, ez lesz az első karácsonya. Igencsak meg voltam lőve, amikor hirtelen megkérdezte, hogy az oké, hogy szép, meg szokás, de végülis miért díszítjük fel a fenyőt? Hát szégyelltem, hogy nem tudtam rá válaszolni.

Neten nézegettem, olyat találtam, hogy a fenyő története valami bugyuta mesével magyarázva, olyat is, hogy mikor és hol kezdődött a karácsonyfaállítás szokása, de a miértre igazából még mindig nem kaptam választ.

Közületek ki tudná erre kapásból a választ?


2008. dec. 24. 05:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én azt a kérdést tettem fel, hogy Oké, hogy az ajándékot a Jézuska hozza, de ki diszíti a fát? Azt a választ kaptam, hogy a gyerekek, és minél szebb a fa annál több ajándékot hoz.

Ebből kiindulva a Jézuska tiszteletére díszítjük a fát.

2008. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem azért díszítjük a fát, mert Isten így akarja.
2008. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a lényeg azon van,hogy a fenyő örökzöld,és ezzel az örökkévalóságot fejezi ki,ami a születéssel kezdődik (Megváltó születése).

Én ezzel kapcsolom össze:)

2008. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Öhm.. Én nem tudom.. Csak azt, hogy mikor kislány voltam, akkor azt hittem, h a Jézuska varázsolja be a karácsonyfát a szobába az ajándékokkal együtt : ) Olyan jó volt hinni benne : )


Nani

2008. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló: szóval te szerettél hazugságban élni? Érdekes.
2008. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nani azt írta, hogy amikor kislány volt. Szerintem akkor ilyen alapon mindenki élt egy ideig 'hazugságban'. Kétéves korodban még nyilván hozzád is jött mikulás például. Érdekes.
2008. dec. 25. 05:37
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem hazugságban szerettem élni, hanem boldogan és 'álomvilágban'. Ha belegondolsz, gyerekként sokkal jobb volt minden... Bár, kinek milyen gyerekkora volt... Én imádtam gyerek lenni... Szerettem, hogy hittem abban, hogy a Mikulás hozza az ajándékot, meg a Jézuska : ) Rengeteg pozitív emlékem van, attól függetlenül, hogy 'hazugságban' éltem... Ez egyébként nem teljesen hazugság... De nézőpont kérdése.

Sajnálom, hogy Te nem így gondolod...


Nani

2008. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ne törődj vele.. Nyilván nem véletlenül csak 48%-ban ad hasznos válaszokat...
2008. dec. 26. 05:27
 9/11 anonim válasza:
azert diszitjuk hogy szep legyen mert maskepp nincs ertelme hogy ott aljon es a masodik valaszolonak asszem az orokzold nem lesz mar orokzold ha kivagod.
2009. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy azért, mert a megváltó születésekor az istállót ciprusfák vették körül. Lehet ennek oka az örökzöld. Dísziteni pedig három királyok ajándéka miatt szokták. De szerintem ez is csak egy a sok találgatás közül. Egyikünk sem volt ott akkor, mindenki azt mond, amit akar. Jó az illata, és szép. Pár napig. Ez az ünnep. Más, szebb, mint a hétköznapok.
2009. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!