Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mikor alakult ki ez a népszoká...

Mikor alakult ki ez a népszokás Magyarországon, hogy a Jézuska hozza az ajándékot, és miért? A legtöbb más országban a Mikulás hozza. Bocs, de szerintem az logikusabb, nem értem miért keverték itt be a vallási dolgokat az ajándékhozásba?

Figyelt kérdés
2008. dec. 27. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikulás nálunk Magyarországon december 6-án (Mikulás napkor, Miklós nap, Szent Miklós püspök ünnepén) jár, és nem karácsonykor, mint az angolszász területeken.

Karácsonykor a keresztény hagyomány Jézus születését ünnepli, ennek alkalmából vagy Jézuska, vagy Angyal, de nem Mikulás "hozza az ajándékot" karácsonykor.

2008. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És a karácsonyi ajándékozás ha már keresztény hagyományként (is) számon tartjuk, jelképezheti azt, hogy Jézus ajándékként elhozta az embereknek a fényt, a megváltást, a reményt.
2008. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szent Miklós püspök előtt nem volt Mikulás, az ő emlékére van Mikulás, püspök volt, egyházi ember, nem zárható ki a vallási rész, hiszen ha Szent Miklós püspök nem lett volna és nem lennének azok a hozzá kötődő legendák, amik alapja valós, akkor nem lenne Mikulás.
2008. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
aa Miklós püspökös megálapitásokkal én is egyet értek. Karácsonykor szentestén Jézus születését ünnepeljük. Úgymond a szeret megszületését is egyben(mármintha nagyon átvitten nézzük) a Család ünnepe. Nem az ajándék a lényeg, hanem az hogy együtt van a család szereteben. Nem értem miért kell majdmolni az angolszász ünepeket, vannak nekünk saját szép megszokott szokásaink is..
2009. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon, Szlovákiában meg még pár helyen december hatodikán jön a Mikulás (vagyis Szent Miklós). Más országokban, főleg nyugaton összeolvasztottak egy északi népi istenséget (Télapót, Hóapót) Szent Miklóssal. Ez az északi istenség kapcsolódik a téli napfordulóhoz (december 21.), Szent Miklós és a Karácsony viszont keresztény kapcsolatúak. Nem más ez, mint a kultúrák összevonása, és már meg is született az a Szent Miklós (Santa Claus), aki Szenteste járja a házakat, és ajándékozza meg a jó gyerekeket. Egy része modern legenda.


Ez a Jézuska dolog, nem tudom hogy van, mert ugye a Karácsony Jézus születésének örömünnepe. Lehet, hogy egyszer valaki valami apróságot adott a gyerekeinek, és azt mondta, hogy a Jézuska hozta? Talán.

2011. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!