Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek nem gáz a Szulejmá...

Szerintetek nem gáz a Szulejmán szobor Szigetváron?

Figyelt kérdés
Úgy értem, "akasztott ember házába kötelet nem állítunk". Ez az ember Magyarországot leigázta, örökre leszakított minket a centrum országokról, az ő tevékenysége nyomán a saját magterületünkön szorult vissza az etnikumunk, halomra mészárolt és ölt minket, a saját magterültünket nem tudjuk belakni miatta a mai napig. Végletesen kicsinált minket, a középhatalmi státusz örökre elvesztéséről nem is beszélve. Erre Zrínyi mellett van szobra (aki miatta halt meg, nem tudom mit szólna hozzá Zrínyi ha tudná, vagy akár Szulejmán Zrínyihez), ez rohadt megalázó ránk nézve, hogy az ellenségeinknek állítunk szobrot. Ha a magyar-török barátságnak akarnak, akkor állítsanak I. világháborús tematikájút vagy valamit, de ez olyan mintha Hitler szobrot csinálnánk Sztálingrádba a német-orosz megbékélés jegyében. A szobrokról meg csak annyit, hogy értem én, hogy ha hullarablást (halott életében élt tetteivel teljesen szembemenő módon) tisztelettel és ilyen patetikus sz4rr4l öntjük le, akkor másnak tűnik, de az attól még hullarablás, ha engem valaki kinyírna, nem szeretném, hogy az unokáim ikerszobrot csináljanak nekünk, mondván, (ilyen pátoszos, patetikus sz4rr4l leöntve) mi megbékéltük, azért most kamuzunk rólatok Sőt, ilyen alapon kéne szobor Nankingba Hirohitonak, meg ilyenek. Vagy a 13. kerületi turul is ilyen. Ha már a végletesen padlóra küldtek minket, legalább megköszönni meg lamentálni ne kelljen már, hogy "jajj de szér romantikus idők is voltak, mikor elhamvasztottátok az országunk közepét, mikor halomra gyilkoltatok meg erőszakoltatok minket, jajj.. azok voltak ám a daliás idők, sőt köszönjük, hogy megöltetek minket, köszönjük, Óó nagy Szulejmán, a csicskáid akarunk lenni, pls öld meg a gyerekeimet, dobd a kútba vagy ilyesmi, mert az annyira DALIa, daliás idő). Aki így áll hozzá az nyom0rék, szét kéne verni az egész Oszmán kori építészeti örökséget, mert sértő és megalázó, hogy van, nem eljátszani a megbékélést, úgy, hogy mai napig nem tudunk kijönni a gödörből ahová küldtek minket, a halottakról akiket nem lehet feltámasztani meg ne is beszéljünk.

#háború #Oszmán Birodalom #Magyar Királyság #népirtás #török-magyar viszony #maradandó probléma
2023. febr. 24. 02:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Pécsen nem gáz a Dzsámi,.Mecset, Törökfürdő, stb? De az... A törököknél sincs semmi magyar dolog...
2023. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az nem feltétlenül gáz, mert nem megalázó ránk nézve. A szigetvári nagyon.
2023. máj. 13. 12:17
 13/15 anonim ***** válasza:
a pécsi dzsámi keresztény templomnak épült vagyis a gondolkodás módod szerint igen is gáz. egy kis mellszobor szobor nem jó de egész épületek átépítése már belefér értem... vagyis nem nem értem
2023. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A dzsámit ki építette át? A szobrot ki emelte? Elég nagy különbség. Most már érted?
2023. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Te érted, hogy azt keresztény épületeknek építették át? Hogy a törököket megalázzák? Mint mikor Dél-Itáliát visszafoglalták? Miért vagy ilyen műveletlen? Most már felfogtad? A mellszobor pedig nem kicsi, hanem nagy, és a helyet is nézd, hogy hol van, mi történt ott, és hogy akinek szobra van, mit csinált ott. Összetudod ezeket rakni öcskös? Értem fiam?
2023. júl. 1. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!