Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Halloween! Hogy vélekedtek...

Halloween! Hogy vélekedtek arról, hogy hazánkban is kezdik "ünnepelni" a Halloweent?

Figyelt kérdés

Tegnap egyik kérdés kapcsán felháborodtam, mert mindenki azt mondta hogy magyar embernek nem kellene idegen ünnepet megtartani. Véleményem szerint nem szabadna ilyen álszentnek lenni, mert gondoljunk csak bele: hány ünnepünk magyar eredetű? Elenyésző százalékuk. Karácsonyfát állítunk, pedig annak aztán tényleg semmi köze a magyarokhoz. Lehet annakidején ezeket is ellenezték őseink, mint most a Halloweenezést, ma viszont már nem tudnánk elképzelni a szeretet ünnepét fa nélkül.

Nagy magyarok akarunk maradni de ez csakis ezekben az álszent mondatokban nyilvánul meg. Tényleg, miért nem használunk kizárólag magyar eredetű neveket? És miért veszünk külföldi termékeket? Akkor ez már nem elmagyartalaodás, csak a Halloweenezés?


2010. okt. 29. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy vagyok vele hogy ünnepeljük, hátha előbb-utóbb munkaszüneti nap lesz :):) Szerintem Mohamed és Konfuciánusz születését is illő volna elkezdeni ünnepelnünk ha ezen múlik :D
2010. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sosem értettem azt, hogy miért kell konkrét ünnepnapokat megünnepelni, eltekintve a nemzeti megemlékezésektől, ami abszolút a magyarság része.


De itt van például Mindszentek, vagy Húsvét, esetleg Karácsony - nekem igazán nincs bajom ezekkel az ünnepekkel, általában én is részt veszek rajtuk, de miért kell úgy beállítani az egészet, mintha kötelező dolog lenne, mintha "illene" ünnepelni őket.

A válasz: mert a kultúra része. Ez viszont hülye kifogás, mert ha engem nem érint meg Jézus születése vagy feltámadása, akkor mit ünnepeljek rajta?


Mi van akkor, ha engem igenis jobban érdekel az első kommentelő által említett Konfuciánusz születésnapja? És mi van, ha mondjuk a hindu vallás vonz, és ezért nem karácsonyt tartok, hanem valami mást?


Egyszerűen hülyének nézik az embert, ha önálló véleménye van ilyen témában. Mintha a génekbe lenne kódolva, hogy értelmesnek tartsam a gyertyagyújtást a halottaknak, holott nekem ez épp nem tetszik...

2010. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
A Halloween éppen mindenszentek ünnepére, vagy halottak napjára esik. Tehát eddig is ünnepeltük, csak máshogy.
2010. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen Halloweenből csinálták a Mindenszenteket a keresztények számára, tehát az az újítás. Szívesen ünnepelném inkább a Halloweent mint egy keresztény ünnepet, hiszen nem vagyok vallásos, de míg régebben tudtam venni pókokat meg csontvázat dísznek ebben az évben még alig találtam. Ha meg nem tetszik egy kelta ünnep akkor támasszuk fel a régi magyar ünnepeket:Luca széke, Márton nap, Pünkösdi játékok, betlehemezés, busójárás, de országosan, vagy a még régebbi pogány ünnepeinket.
2010. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon élvezem a Halloweent. Kellemes hangulata van és aki azt mondja, hogy azért jött nálunk divatba,mert jó marketing fogás az téved. Feldíszítettem a lakásomat. Az egész nem került 1000 forintba, mert kb. 600 forintból vettem négy sütőtököt, amit kifaragtam, 300 forintért vettem mécseseket, a többi ingyen volt, mert elmentem sétálni a Duna-partra és összegyűjtöttem séta közben tök szép faleveleket, mindenféle piros és narancssárga terméseket, meg ilyeneket. És most tök jó halloweeni hangulat van a lakásban, közben Norah Jones-t hallgatok. Jól érzem magam, pedig nem költöttem 10 ezreket azért, hogy "majmolhassam" a nyugatot.
2010. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
12%
Ez egy hülye amerikai szokás amit mi magyarok persze átvettünk. Hülyeségnek tartom. Hogy lehet a halottakon vicceldőni? Szánalmas aki ezt szereti és murisnak tartja.
2010. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Azért, kedves amerikanizált agymosott barátom, mert Magyarország nem sátánista ország.

Tudod egyáltalán miről szól a hálovín? Tudod kik csinálták? Tudod miért akarnak itt bevezetni minden lószart ami nem magyar?


A karácsonyfás szövegeddel minősítetted magad. :) Azt a németek kezdték csak úgy, mert szép volt, és átvették tőlük szépen sorjában. De gondolom te azt hiszed, hogy keresztény eredetű... :D

2013. nov. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!