Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A mostani fiatal generáció...

A mostani fiatal generáció felnőttként "katasztrofális" lesz?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban 25-30 év felettieknek szól, hogy ők miként látják a helyzetet. Gondolom nem kell nagyon magyarázni, mindenki látja, hogy mik mennek manapság, gondolok itt az egész mai korstílusra. És itt most nem a divatirányzatokról és a fiatalok stílusáról beszélek, mindig voltak őrült divatok, amit a birkajellemű emberek követtek, hanem arról, hogy ma egy fiatalnak nincs példaképe akire felnézhetne (diplomás munkanélküliek az ország kilátástalan helyzete miatt és agyonhajszolt szülők, akiknek nincs idejük gondoskodni a gyerekükről), nincs összetartó ereje (én ezt látom a legnagyobb bajnak egyébként. Nem éltem abban a korszakban, de az alapján, amit mindenkitől hallottam, az úttörőtábor a politikától függetlenül remek "csapatépítő"-összetartó foglalkozás volt.), nincs tanári tekintély, a gyerekekben nem alapozódik meg az érdeklődés a világ iránt, ergo nincs tanulás, és nincs értékrend (gondolom ezt sem kell magyarázni.). Plusz a mai gondolkodásmódok: "ki kell élnie magát" az embernek 25 éves koráig (minden drogot és őrültséget ki kell próbálni), gyerek nem kell, maradjunk "egyedülállóak" (elvből nem írom le azt a szégyenletesen átvett "sz"-betűs szót), a lányok "idősebb, gazdag pasi"-felfogása (apakomplexus?).

Mi lesz így ebből a generációból? A végén mindenütt hülyék lesznek? Ki fogja eltartani az országot?


2011. jan. 20. 19:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan csak 21éves vagyok, de nagyon is átérzem a problémát a saját generációmban. A nálam fiatalabbaknál pedig főleg. Én úgy vélem az is probléma hogy manapság szinte mindenki bejuthat egyetemre, tanulni, küzdeni sem kell érte. Na így ki akarna mondjuk egy futószalag mellett dolgozni amikor még 4-5évig simán ülhet a kényelmes iskolapadban és bulizhat? Semmi felelősségtudat nincs a "mai fiatalokban", nincsenek tervek, célok. Későn nőnek fel lelkileg, testileg azonban koránérőek. Ijesztő kombináció.

Én lány vagyok, és az "idősebb, gazdag pasi" számomra nem apakomplexus, még csak nem is a gazdagon van a hangsúly, egyszerűen azon hogy még én komoly vagyok, és általában a lányoknak azért hamarabb meg jön az eszük(kivételek persze vannak)nem találok magamnak a saját korosztályomban megfelelő társat...úgy látom sokan vannak ezzel így.

2011. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Én abban bízom, hogy miután annyi éven át nézik kortársaikat egyre nagyobb megvetéssel (mert egyébként ők maguk is megvetik egymást, sőt, ujjal mutogatnak egymásra, hogy ez milyen ostoba, miközben ő maga is ugyanazt csinálja) szépen lassan rájönnek hogy úristen, tökhülyevagyok és csak hülyék vannak körülöttem.
2011. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
Igaz, még csak 19 vagyok, de szerintem nagyban a szülők tehetnek erről az állapotról. Mindenki olyan amit otthonról hoz.
2011. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
85%
túl negatívak a látásaid. mindenkinek megjön előbb utóbb az esze (30éves korig mindenképp). régen ugyan ezt mondták a mi generációnkra és mi is felnőttünk és többé kevésbé normális emberek lettünk! 35F
2011. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%
Ennek egy része egyszerüen csak azért zavar téged mert te máshogy gondolod és nem vagy képes elfogadni hogy nem csak az lehet jó amit te gondolsz (pl nem kell gyerek. Kinek árt azzal ha nem szül? Mi baja lesz annak akinek nincs gyereke? Valójában a föld túlnépesedett, talán nem véletlenül van egyre több ember aki nem akar gyereket, talán pont a természet védekezik így). Ha megtanulnál elfogadni másokat akkor neked sem kellene annyit idegeskedni. Hidd el, nem csak úgy lehet jó ahogy te gondolod. A többi része meg... Hát nézd, én is elég durvának tartom amik itt folynak de őszintén? Azt gondolom hogy ugye most is vannak normális emberek. Nem? Akik pedig ugyanazt látják mint a többiek, mégsem lesznek hülyék. Miért? Mert így döntöttek. Aki nem így dönt az magára vessen, nem a körülményeket kell okolni. Régen sem volt tökéletes világ, sőt.
2011. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Azt, hogy előbb-utóbb mindenkinek "megjön az esze", cáfolnám. Szerintem valakinek soha nem jön meg. Sőt. Mit gondolsz pl. olyan emberekről, akik börtönben ülnek? Ez persze egy szélsőséges példa, de ha elkezdesz a bűnözőktől haladni a jószándékú és művelt emberek felé, az "átmeneti" emberből is rengeteg van. Olyan emberek döntenek nagyon fontos kérdésekről, akiknek egyáltalán nem ott lenne a helyük! Van, akinek szerintem soha nem kellene még olyan alapvető jogokat sem kapnia, mint a szavazati jog. De ez már más kérdés.



A gyerekszüléssel, ok, egyetértek. Tényleg nincs közöm hozzá és nem is érdekel, de kérdezted, hogy miért zavar ez engem. Van azért rá két okom: 1.: van bennem azért valami kis nemzeti önérzet, nem szeretném tétlenül nézni, ahogy átengedjük az országunkat a cigányoknak, 2.: nekem is kell majd olyat találnom, akivel le akarom élni az életem, és ha így haladunk, egyre nehezebb lesz. Egyre kevesebb a normális lány. Túl érzékenyek és túl bunkók egyben. (nem állítom, hogy a fiúk jobb irányba haladnának, de én fiú vagyok, úgyhogy én azzal nem foglalkozom).


" Na így ki akarna mondjuk egy futószalag mellett dolgozni amikor még 4-5évig simán ülhet a kényelmes iskolapadban és bulizhat? Semmi felelősségtudat nincs a "mai fiatalokban", nincsenek tervek, célok."


Teljesen egyetértek Veled.


Későn nőnek fel lelkileg, testileg azonban koránérőek. Ijesztő kombináció.


Nagyon jó meglátás! Ez a kérdésnél eszembe sem jutott.


"Én lány vagyok, és az "idősebb, gazdag pasi" számomra nem apakomplexus, még csak nem is a gazdagon van a hangsúly, egyszerűen azon hogy még én komoly vagyok,"


Nem akartalak az általánosítással megbántani, elnézést!


"és általában a lányoknak azért hamarabb meg jön az eszük(kivételek persze vannak)nem találok magamnak a saját korosztályomban megfelelő társat...úgy látom sokan vannak ezzel így."


Ezt viszont nem szeretem hallani, azért, mert ez az általánosítás engem is magába foglal. A fiúk szerintem szélsőségesebbek, több köztük a nagyon hülye, de több a nagyon okos is. Csak azért írom, hogy nem szeretem ezt hallani (leírva látni), mert a hozzám hasonló értelmesebb, komolyabb (remélem megbocsátjátok a szerénytelenségemet) fiúk ezzel el vannak vágva az olyan lányoktól, akik egy bizonyos kornál határt húznak és mindenkit, aki alatta van, egy kalap alá vesznek.

2011. jan. 20. 20:40
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon konzervatív vagy. Odáig oké, hogy nem kellenek drogok, tanulni kéne és érdeklődni a világ dolgai iránt, na de hogy elítélendő, ha nem kell gyerek..szerintem ez mindenkinek az egyedi döntése. Az is, ha nem akar valaki elköteleződni. Szerintem 20 évvel ezelőtt is voltak ribik, voltak, akik drogoztak, piáltak, legalábbis szüleim tudnak mesélni. Tanári tekintély? Már ne haragudj, de ahogy a tanárok viselkednek..én 3 éve érettségiztem, de tiszta dilisek voltak egyes tanárok, azt is kevesellték volna, ha a lábuk nyomát nyaldosták volna a diákok. Mellesleg ne általánosíts, húgom 17 éves, jól tanul, értelmes, nem ribi, pedig bulizik is.

22/F

2011. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Első vagyok, érdekes, én nem tartalak túl konzervatívnak. Vagy talán én is az vagyok? Természetesen én sem akartam megbántani egy fiút sem, lehet én találkoztam mostanában túl sok gyerekes felnőttel.

Szerintem nem is azzal van gond hogy a fiatalok buliznak, kicsit isznak, megőrülnek tinikorban. Hanem azzal hogy ez a tinikor kitolódik, elég sokáig.

2011. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Utolsónak van igaza.


A tanárok szerintem pedig a legrosszabb helyzetben vannak manapság. Egyszerűen "hátrányba kerültek", mert régen nekik volt több joguk. Ma a világ nem mellettük áll.

2011. jan. 20. 21:25
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Tizenévesen a barátnőimmel zenét hallgattunk, meg rengeteget sétáltunk és terveztük a jövőnket. Voltunk szerelmesek, de távolról sem csináltunk olyan dolgokat, mint a mostani 13-16 évesek. Inni sem ittunk, nem drogoztunk, nem cigiztünk - még most sem. Néha koncertekre elmentünk, kikerültük a zűrös alakokat, és a koncert végén azonnal léptünk haza.


20/L

2011. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!