Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy "okostojás" vagyok?

Figyelt kérdés

Kezdeném: Félelmetes értelmi képességeim már a zsenge gyerekkorban megmutatkoztak.


----------------------------------------------------


Ez természetesen csak vicc volt.:D


Csak arról lenne szó, hogy mindig is egy érdeklődő kisgyerek voltam, tudjátok, sok kisgyereknek van ilyen bogaras/dinoszauruszos időszaka. Na, ez nálam nem múlt el:D Mindig különböző rovaros és hasonló könyveket kértem, ezeket imádtam olvasgatni. Később, amikor más már javában "lázadt" engem akkor is a csillagászat meg az ásványok érdekeltek, meg a madarászás meg hasonlók.


Most ebből adódóan pl. biológia órán fejből fújom az egész rendszertant, meg sok olyan dolgot tudok, amit más nem. Csak azt akarom kérdezni, hogy ez miért zavar másokat? Ugyanis én amolyan igazi kis "okos törpe" voltam, és még mindig mondhatjuk, az vagyok, bár már kezdek kijönni a kamaszkorból. Tudom, hogy idegesítő, ha valaki okoskodik, de miért ne tűnhetnék ki a tudásommal? Más a sporttal tűnik ki, én meg abban voltam mindig is béna. Páran azt mondják, lekezelő vagyok, de én nem érzem magam annak. Baj, hogy mindig megmondom a választ, ha tudom? Vagy ha hozzáteszek/kérdezek valami érdekességet? Én nem felvágásból teszem, egyszerűen mindig mindent tudni akartam.

Titeket ez zavarna? Nyugodtan írjátok meg a véleményeteket, csak ne gűnyolódjatok, ha kérhetem:D


2011. febr. 2. 18:48
 1/9 Lézer Anton ***** válasza:
100%

Ez irigységből fakad. Én is hozzád hasonlónak éreztem magam, még az egyetemen sem csípik az ilyet.

Jómagam úgy oldottam meg a "problémát", hogy igyekeztem a megfelelő stílust megütni, semmiképp ne lehessen a válaszom "lekezelő".

Másokat idegesít, ha mindenre tudod a választ, és ennek a tanár sem mindig örül. Jó dolog ilyen embereket tanítani, de a többieket is szeretné ösztönözni a kérdéseivel. Ha túl hamar lelövöd a "poént", elronthatod a kedvét. :D Csak akkor válaszolj, ha nagyon nem megy. Vagy megválaszolja a tanár és fűzöl hozzá még valami apróságot, amit hallottál, olvastál. Esetleg kérdezheted is, hogy igaz-e.

stb

Fantáziádra van bízva.

2011. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

22 vagyok.

És még mindig szeretem a dinoszauruszokat.

Amúgy ismerős.

Szard le őket, de azért ne legyél stréber;)

Vagyis ereszkedj le hozzájuk, dumálj velük.

2011. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

"Kezdeném: Félelmetes értelmi képességeim már a zsenge gyerekkorban megmutatkoztak. "


Hú amikor ezt elolvastam, már nyultam is a VISSZA felé, gondolván hogy mégegy önelégült balf4sz, akit a hülye annyja kristálygyermekként nevelt fel. De szerencsére továbbolvastam és jót mosolyogtam :D:D hehe

A problémád pedig nagyon egyszerü szerintem, egyszerüen csak kitünsz a többiektöl, van aki irigy lesz rád és próbálnak provokálni. De ha csak ilyen jelzöket használnak hogy "okostojás" akkor talán csak poén.

2011. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, h a tanár sem szereti annyira... írtam, hogy bioszból jó vagyok és pl. a biosztanár sokszor engem kérdez, ha valami épp nem jut eszébe (ezzel nem azt akarom írni, hogy rossz tanár lenne!). Mármost ez nekem jól esik, de nagyon látom, hogy másokat eléggé irritál...
2011. febr. 2. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Az okostojás viselkedéssel annyi a baj, hogy észre kell venni, mikortól vagy sok. Nem a tanárnak kell megfelelni, -pláne ha már őt is idegesíti, ha már le akarod lökni a kazedráról-, hanem csak akkor szólni, amikor kell, és annyit, amennyi feltétlenül szükséges. Mert különben senki nem igazán kiváncsi a te magánszámodra igazából.
2011. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tanárnak az a feladata, hogy ne csak egy ember tudásvágyát elégítse ki, különösen ha az az illetőnek eleve több ismerete van, mint a többinek, hanem hogy mindenkit megtanítson az előírt tananyagra. Amire te vágysz, azt valami külön szakkörön tehetnéd meg. A többiek ezt nem értékelik az osztályban, mert kifelé húzol a viselkedéseddel. Hasonló érdeklődési körűek közt viszont minden további nélkül. Ha nem minden alkalommal szólalsz meg az osztályban, amikor rádjönne, akkor is tisztába lesznek a többiek a tudásoddal, a képességeiddel. De nem fogják úgy érezni, hogy kérkedsz vele az ő rovásukra.
2011. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok. De újabban azt csinálom, hogy csak akkor szólalok meg ha már végképp senki nem tudja a megoldást. Nálam volt olyan, hogy a tanár egész órán hozzám beszélt, (elég szar osztályom volt tehát nem csodálom), azt mondta én vagyok a fény az éjszakában:-). De ne mindenből voltam jó. Hagyd érvényesülni a többieket is, és ha már végképp nem megy nekik akkor mond a megoldást, de mindig lesznek irigyeid, akik lenéznek az miatt amennyi a fejedben van.
2011. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy idegesítő, ha valaki okoskodik, de miért ne tűnhetnék ki a tudásommal?"


Miért muszáj "kitűnni"? Bőven elég, hogy ha jól tanulsz, akkor sikeresebb leszel, mint a többiek. Ne okoskodj, hanem nyerj inkább tanulmányi versenyeket.


"Baj, hogy mindig megmondom a választ, ha tudom?"


Egy idő után igen, mert ha mindig mindenre benyögöd a választ, azzal szabotálod az órát. Tanúsíts önmérsékletet, hagyd a többieket is szóhoz jutni. A tanár úgyis tudja, hogy te tudod (vö. Karinthy Steinmannjával).


"Titeket ez zavarna?"


Én gimnáziumban hasonló voltam, pontosabban egyike a 4-5 okostojásnak az osztályban, összetartottunk, okoskodtunk is sokat, volt, hogy felkészületlenebb tanárokat zavarba hoztunk, de a legjobb tanárokat tiszteltük. A többiek pedig sosem néztek le minket, mert volt bennünk annyi lazaság, hogy ne tartsanak sznoboknak. Az igazi hírnevet meg nem az hozza el, ha mindenre rávágod a választ az órán, hanem az, hogyha pl. országos versenyeket nyersz.

2011. febr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok :) de haverjaimat nem zavarja
2011. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!