Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért mondják azt a pécsi...

Miért mondják azt a pécsi lakatos kerítésre, hogy a szerelmeseké?

Figyelt kérdés
Amikor én annak idején rátettem az én lakatomat, akkor még kb. 16-20 lakat lehetett rajta, és akkoriban még mindenki úgy tudta, hogy ez mindössze szerencsét hoz. Eszerint ha felraksz oda egy lakatot, kívánhatsz egyet, ami teljesülni fog. Viszont mindeki csak egyetlen egyet tehet fel. Nem értem, hogy hogyan alakult át ennyire a "legenda"... (Mellesleg nekem teljesült a kívánságom.)
2008. febr. 9. 11:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerelmesek kerítése! Az én lakatom is ott van. 10 éve boldogan élünk társammal!!!!
2010. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én már hallottam olyan verziót is, hogy eredetileg a börtönből kiszabadult rabok tettek oda lakatot, ezzel jelképezve, hogy lezárták a régi életüket.Pécsi vagyok-
2010. aug. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!