Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Úgy érzem, elsorvadok. Mit...

Úgy érzem, elsorvadok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon jó képességekkel rendelkező 18 éves fiú vagyok. De nagyon nem értetem meg magamat a kortársaimmal, nem bírok beilleszkedni és egyre inkább azt veszem észre, hogy senki nem vesz komolyan és még a barátaim is "oltogatnak". Nem bírok ezzel a helyzettel egyszerűen mit kezdeni, mert ha gyengének mutatom magam és komolyan veszem, akkor azért néznek hülyének, mert nyápic vagyok vagy túl érzelgős, ha meg keménykedni kezdek vagy visszavágok, akkor meg mindenen "pattogok", ráadásul nem áll jól nekem.

Ez egy olyan dolog, ami valahogy visszatérően előfordul, de nem bírom kezelni. Amikor az előző sulimban történt ilyen, a végén kiutáltak, nem szeretném, ha itt is ez lenne.


Ezzel együtt minden nap itthon vagyok és egyedül meditálok. Egy nem túl daliás alkatú vékony gyerek vagyok és minden álmom, hogy legyen egy velem egykorú szép, értelmes barátnőm. Ezt sajnos képtelen vagyok beteljesíteni, a csajok véletlenül se néznek rám. Nem vagyok töketlen, oda merek menni, de valahogy mindig elrettentem őket. Az osztályban van egy önsajnáltató gyerek, aki állandóan "elszívja előlem a levegőt", mindig azokra a csajokra megy rá, akiket én nézek ki, mindig ő mondja ki az én gondoloataimat, olyan baráti kört alakít ki, amilyet én akarok, olyan pozícióba kerül, amit én akarok elérni... kb. az egész napomat a suliban az iránta táplált utálatom teszi ki. Van egy iszonyat nagyképű "hiperlaza", magát nagyon jó fejnek gondoló hülyegyerek az osztályban, aki állandóan a piálós történeteivel dicsekszik, őt szintén utálom. Érzem, hogy sokan lenéznek az osztályban és nem tudok vele mit kezdeni... egyszer-másszor hallok apró szemét megjegyzéseket, amikre akkor, ott, valahogy nem tudok reagálni, és ha reagálnék, se fogná senki az én pártomat... jobb híján megjegyzem azzal a gondolattal, hogy "majd egyszer visszakapod". Ilyen módon már a fél osztály rajta van a számlámon. Ráadásul az is nagyon-nagyon bánt, hogy nekem valahogy az a természetem, hogy a középpontban legyek, de mégsem tudok sehol a középpontba kerülni, bekapcsolnak a gátlásaim, érzem, hogy hülyének néznek... így a peremen maradok és alig van barátom. Még a tesitanár is oltogat...

A szerelmi csalódások zárkózottá tettek. Már meg se próbálok odamenni egy lányhoz. Eddig legalább próbálkoztam... úgy érzem, elveszítettem valahogyan a cselekvőképességemet. Minden nap észreveszek legalább 4-5 jó csajt és minden nap rágom magam, amiért nem tudok velük mit kezdeni. De ez az állapot most már midenre rányomja a bélyegét. A tanulás se megy olyan jól, nem bírok összpontosítani a tanulásra, mert már értelmét sem érzem, a sportban is már nevetségesen béna vagyok, és a barátaim is érzem, hogy kezdenek elfordulni tőlem. Itthon meg aztán végképp nem tudok kivel beszélni.


A családi köröm négy főből áll, a tesómmal a napi kommunikációnk annyi, hogy mikor adom már neki át a gépet. Vele gyakorlatilag nem vagyunk beszélőviszonyban. Apukám nincs túl sokat itthon, ő a dolgokat meglehetősen lecsupaszítva látja, legalábbis az én problémáimat. Kb. azzal szokott vigasztalni, hogy "örülj, hogy lyuk van a fenekeden", meg foglaljam el magam egy kis házimunkával, akkor kimegy ez a sok szemét a fejemből. "Barátnőt szeretnék" "-Akkor szerezzél!" "De nem tudok" "Akkor majd lesz egyszer"-körülbelül így hangzanak a tanácsai. De neki mi miatt kéne aggódnia? Anyukám meg pont az ellenkezője, túlságosan érzékeny, teljesen kétségbeesik vagy felidegesíti magát, ha elmondom neki a dolgaimat. Régebben sokat beszélgettem vele, de ma már azért nem vagyok hajlandó, mert akkor meg mindig azt mondja, hogy ő mindent megtesz értem, de akkor is az én hibám és miattam idegeskedik egy csomót. A család egyébként kb. soha nincs együtt...


Nem tudom, mit tegyek. Mindent persze nem lehet ide leírni, mert ennél összetettebb a dolog, de borzalmasan érzem magam. A közérzetem is rossz. Évek óta ebben az állapotban vagyok többé-kevésbé, és teljesen bedilizek a társaságnak és annak az életnek a hiányától, amit élnem kellene. De bármennyire is akarom, nem megy, elkönyveltek valamilyennek, és nem bírom ezt feloldani, nem bírok "újrabeilleszkedni". Minden napom teljesen ugyanolyan, minden nap várom, hogy megtörténjen a csoda és minden napnak ugyanaz a vége. Semmi változás. Van pl. egy lány az osztályban, aki nagyon tetszik, és valahogy van egy olyan mechanizmusom, hogy ilyenkor a nagyon vicces oldalamat mutassam. De erre nem reagál, és ilyenkor én érzem magam hülyének. Ha előveszem a komoly részem, arra sem reagál. Ha elhatározom, hogy most mindent bevallok neki, az meg végképp nem megy... egyszerűen nem bírom tálalni. Elmondom magamban, hogy "na akkor most", felmegy az adrenalin, ránézek, de... semmi. Nem néz vissza, nem bírok mit csinálni. Nem mondhatom a HÉV közepén, amikor tök másról beszélünk hogy "amúgy nem akarsz velem hétvégén találkozni, hogy megbeszéljünk pár dolgot személyesen?" ÉS begolyózok tőle, hogy járt azzal a gyerekkel, akit annyira utálok! És nem, nem tudok más csajhoz odamenni, mert mindig ugyanez az eredmény. Túl későn érő vagyok ehhez, vagy nem tudom. A lényeg, hogy nem megy.


Pszichológus, kineziológus nem segített. Gondolkodtam iskolapszichológuson, de azt hétszentség, hogy ha arról a barátaim tudomást szereznének, hogy én oda járok, akkor teljesen hülyének néznének. És egy idő után úgysem bírnám eltitkolni, hiszen minden nap együtt vagyunk a suliban.


Én tudom, hogy ezek nem tűnnek nagy problémának, de én képtelen vagyok ezekkel megbirkózni és borzasztóan érzem magam. Egyre hallgatagabb vagyok, egyre érzelemmentesebb, alig eszem, egyre többet alszom, mostanában már edzésre sem járok el (eddig sem versenyszerűen csináltam, a mostani teljesítményemmel meg gyakran egyszerűen nincs kedvem, de néha időm sincs), csak hazajövök és alszom, aztán mikor felkelek, úgy érzem magam, mint a mosott rongy. A szexuális fantáziáimba menekülök, ennyi élvezetem van, de ezzel se megyek sokra, mivel nincs kivel megélnem. Ebben az évben pedig annyiszor voltam beteg, mint még soha, régebben vas-immunrendszerem volt, most meg minden apró betegség elkap. Nem bírom ezt kezelni, nem tudom, mi lesz így velem. Tudom, hogy nagyon nagy agressziót fojtok el, és egyre inkább attól félek, hogy belőlem is kitörik és valami őrültséget követek el azok ellen, akik ezt okozták.



Köszönöm annak, aki szán rá egy kis időt, hogy elolvassa ezt a kis "esszét". "Nem mondom el senkinek, elmondom hát mindenkinek..."


2011. máj. 24. 18:51
1 2 3
 1/21 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Hát igen, úgy látszik, hogy te vagy az a kissé különös, talán idealista srác akiről szinte első látásra lerí, hogy van benne más a szokásos "piálós sztorikon" és "böfögős - röfögős" vicceken kívül is.

Megnyugtathatlak, hogy nem utálnak olyan sokan mint hinnéd csak mivel a "nagy arcok" kipécéztek az osztályban épp a különcséged miatt, akik alapból kedvelnének is - azért nem közelítenek hozzád nehogy őket is egy kalap alá vegyék veled a vagányok. Tudod senki nem szeret a céltábla közepe felé mozdulni.

SOS tanácsot csak annyit adhatok, hogy keress olyan társaságot ahol elfogadnak és megnyílhatsz legalább 1-2 embernek.

Végül csak annyi, hogy ne add fel mert van kiút. Biztos, hogy időbe telik a változás de higgy nekem; el fog jönni a nap amikor harag nélkül vissza tudsz majd gondolni ezekre a nehéz időkre. Tapasztalatból beszélek.

2011. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Majd túl leszel ezen az időszakon is hidd el. "Ami nem öl meg,erőssé tesz". Viszont lenne egy meglátásom,remélem nem foglak megbántani vele. Ahogy kivettem az írásodból neked leginkább egy barátnőre lenne szükséged. Azt is írtad,hogy nem vagy túl daliás,de Te szép barátnőt, "jó csajt" szeretnél magadnak. A korodbelieknek fontos a látszat,hogy az aktuális párjukkal villogjanak. Szóval a jó csaj is jó pasit akar. Add egy kicsit alább,próbálj ismerkedni nem olyan jó csajokkal is.Ők is tudnak szeretni és ők is alkalmasak egy párkapcsolatra.

2011. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, tudom, hogy lesz még tovább is, de ebben a pillanatban ezzel nem tudok mit kezdeni. Három-négy éve ezzel nyugtatom magam, és azóta sem lett jobb semmivel a helyzet. És egyébként is, mi rá a garancia? Nem tanultam meg elfogadtatni magamat. Ha kikerülök és egyetemre megyek, valószínűleg ugyanez lesz. Ha nem tudok együttműködni, munkahelyen halálra leszek ítélve. Ráadásul, mivel nekem kimaradt a "bulizós" korszak, elképzelhető, hogy majd előjön bennem az, hogy akkor próbáljam meg bepótolni, vagy kikezdek majd fiatalabb lányokkal és akkor mindenki hülyének fog nézni.

Szerintem rajtam csak a bosszú segítene.


"Add egy kicsit alább,próbálj ismerkedni nem olyan jó csajokkal is.Ők is tudnak szeretni és ők is alkalmasak egy párkapcsolatra."


Megfogadom, bár az a baj, hogy velem sem könnyű. Az emberek nem látnak az álarcom mögé, nem hinnék el, mennyire érzékeny vagyok. Olyan, mintha két életem lenne, egy, amit akkor élek, ha valakivel beszélek és egy másik, ami teljesen más szabályok szerint épül fel és teljesen más vagyok egyedül.

2011. máj. 24. 19:40
 4/21 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Semmit nem vesztesz azzal,hogy nem vagy bulizós és még spórolsz is vele :) Én se voltam soha az,ha jól emlékszem max. kétszer voltam.Nem nagy kunszt az egész,bömből a zene és néhányan vonaglanak a parketten. Szerintem hiányozni se fog neked,én nem érzem úgy,hogy kihagytam volna valamit mert nem buliztam minden héten. Tényleg próbáld ki,amit írtam,nézd meg mi van a látszat mögött.Nem azt mondom,hogy elkeseredett igénytelen lányokkal kezdj,de pl. nem mindenki olyan,hogy csak a külsejével legyen elfoglalva.A jó csajokkal meg az a gond,hogy azok nem csak neked kellenek hanem rajtad kívül még húsz másiknak is. ( hogy mire kell nekik,az már mellékes,gondolom nem kell részletezni) Szóval ők abban a helyzetbe vannak,hogy válogatnak.Náluk meg nem az az első,hogy a lelkét vizsgálják az illetőnek,inkább a pénztárcáját,kocsiját,bicepszét stb. ilyen világban élünk sajna. sok sikert és fel a fejjel. ha búskomor vagy,az lejön ám,és senki nem szereti a bánatos emberek társaságát nemde? Próbálj ne görcsölni ezen,tereld el a figyelmed erről és légy pozitív.
2011. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, rendkívül hasonlóak vagyunk, de sok helyen felesleges a problémád el is mondom miért.


Kis összehasonlítás: nálam minden ugyan ez, csak az én elhárítómechanizmusomra 14 éves korom óta képződnek a rétegek folyamatosan, nem nagyon szólnak be, a 2-3 ember akivel elvagyunk, elröhögcsélünk velük megy az oltogatás, de nem vészes, néha fárasztó.

Nekem sincs itthon társaságom, nálam is meg van a szexuális fantáziálgatás és a filozofálás, de képzeld nálam pluszban családi problémák, veszekedések is amik sokszor nagyon elfajulnak és nekem kell közbelépnem. Gondolj bele, ugyan azt érzem mint te ha hazajövök és akkor még pluszban rájön még ez a hülyeség, irtózatosan rossz.


"minden álmom, hogy legyen egy velem egykorú szép, értelmes barátnőm"


NE ez legyen minden álmod, ez mellékes és nem is elégítheti ki teljesen az életed, legyen célod!


Nálam rám néznek, mosolyognak, de rendre elutasító vagyok, mert úgy érzem gátolnának. Hidd el egy barátnő nem minden, sokszor unalmas is, nem kell túllihegni.


Ezeket a szövegellopásokat meg hasonlókat mind átéltem és élem is jelenleg, keresem rá a válaszokat. Gondolom nálad is van olyan, mintha megváltozna a hangod, mikor nagyon belemerülsz a beszédbe és fáradsz? Az az egyik legsz@rabb dolog.

2011. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Tavaly engem is b@szogattak az osztály társak, aztán rájöttem ha én b@szogatok akkor engem nem b@szogatnak, úgy hogy "beálltam" közéjük! Beszólok a tanároknak, beoltok, és kiröhögök másokat! Így a régi "barátok" meg utáltak de legalább nem piszkál senki.
2011. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó, és lehet, hogy működik, de nekem a hülyék miatt nincs kedvem kifordulni önmagamból, elárulni az elveimet.

Végül is, ezeken kívül mim van?

2011. máj. 25. 19:34
 8/21 anonim válasza:

Szerintem túl sokat törődsz azzal, hogy mit gondolnak mások...ne törődj velük...egyébként én is hasonló vagyok mint te, csak én nem foglalkozom azzal mások mit gondolnak, és ez kihat a magabiztosságomra...néha van néhány beszólás a részemre hogy milyen kemény vagy Helen, meg ilyesmi, de csak rámosolygok, és nem törődöm vele, és próbálok vicces lenni. Nem az a lényeg hogy vicces e, hanem az hogy mikor mondom. És aszerintem ha kicsit úgymond felurbóznád magad, járnál kondizni, és aztán csak úgy odamennél a többiekhez, és belefolysz a beszélgetésbe, hamar elmúlik az hogy te vagy a lúzer..egyébként csak úgy mondom hogy az összes lány csak kihasználja a menő gyerekeket, hogy ő is annak tűnjön, de az értelmes lány inkább hozzád hasonlóval jár...és szerintem a külsődre nagyon gyúrj rá, mert ha magadnak tetszel, másnak is...nekem pl konkrétan azért nincs pasim, mert még nem annyira szép az arcbőröm, nem annyira csúnya de nem is szép, és nem akarom elvárni valaki mástól hogy szeressen ha én nem szeretem magam.


LEGFONTOSABB: magabiztosság! és ne foglalkozz azzal hogy mit gondolnak mások! semmiképp

2011. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
SZARD LE MIT GONDOLNAK MÁSOK!!!!
2011. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Régen nekem is dettó ez volt a problémám: ha nem szólok semmit akkor nyápic vagyok, ha visszaszólok akkor meg keménykedek? Na én ezen úgy tettem túl magam, hogy egy idő után betelt a pohár és mindenkinek mindenért visszaszóltam,és nem érdekelt ha azt mondták, hogy mit keménykedek, igen keménykedem na és akkor mi van? Nem tetszik? Akkor bekaphatod.....Nekem ez segített.

Szerintem a legfőbb bajod az, hogy túlságosan sokat törődsz más emberekkel, és (ha csak tudat alatt is) nagyon nyomasztanak más emberek és az ő gondjaik. Hát azt mondom sz.rd le. Ne a te bajod legyen a másik lelkivilága. Aki az utadba áll azt nyugodtan sértsd vérig, szólj be, szivasd meg, nem a te dolgod az ő picinyke lelkével foglalkozni, ő sem foglalkozik a tiéddel.

Az meg hogy mit gondolnak rólad, vedd levegőnek. Mindenkinek úgy sem fogsz soha sem tetszeni.

Ha a világ legjobb embere lennél, akkor is lenne mindig 1-2 olyan, akinek nem jön be amit csinálsz. Ha a társaság közepe lennél akkor is lennének akik nem bírnak (mint ahogy pl. te sem bírod a nagymenőket). Ezért ne foglalkozz a negatív véleményekkel.

Szépen is néznénk ki ha mindenkinek meg akarnánk felelni.


Ne másoknak élj, hanem magadnak! Csináld azt ami jól esik! Ennyi.

2011. máj. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!