Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az örmények milyenek? Költözöt...

Az örmények milyenek? Költözött ide egy örmény házaspár és kíváncsi vagyok hogy milyen nép is ők.

Figyelt kérdés
Szembe költözött egy örmény család , az apuka kissé akadozva és akcentussal de beszéli a magyart.Nem vagyok előítéletes velük kapcsolatban pusztán érdekel a kultúrájuk.

2012. ápr. 25. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mint Kardashianék :)
2012. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ősi nép: már i.e. a X. században jelen voltak azon a területen, amelyen most is élnek. A nyelvük az indoeurópai nyelvcsalád egy önállóan fejlődött ága. Őseik - bár ezen a kutatók vitatkoznak, (mind mindenen..) - feltételezhetően a Balkán felől Kisázsiába, majd kb. a jelenlegi Örményország és Északkelet-Törökország területére bevándorolt frígek.

A kaukázusi térség egyik óriás értékú kultúrnépe (a másik a grúzok). A Kr. u. IV. század elejétől öntudatos, hitükhöz ragaszkodó keresztények, akik büszkék saját, önálló egyházukra, amelynek feje a mindenkori Örmény Katolikosz. Saját abc-vel írnak: történetíróik a legrégebbi időktől kezdve feljegyezték az örménység életének főbb eseményeit. Harcoltak folyamatosan a megmaradásukért: perzsákkal, arabokkal, türkökkel/törökökkel, de az erős és markáns nemzeti kultúra és összetartozás-tudat mindenkor megmentette őket. 1915-ben a törökök rontottak rájuk újra: kb. másfél millió örményt gyilkoltak le és/vagy deportáltak (utóbbiak a halálmenetekben majdnem egy szálig elpusztultak) - aztán bekebelezte őket a Szovjetúnió. Túlélték azt is.

Magyarországon már a középkorban jelen voltak, mint sikeres kereskedők. A XVII. században újabb hullámok érkezett, ezúttal az erdélyi területre: Szamosújvár lett ott az örmény kultúrközpont, amit "kis Jereván"-ként emlegettek. Nem feledték a származásukat, megtartották a nyelvüket, de szívvel és lélekkel magyarrá tudtak lenni.


Kiváló gyümölcs-, zöldségtermesztők, különleges kereskedelmi érzékkel is bírnak. Szép emberek: méltóságosak, mosolygósak és vendégszeretők - de ha megsértik őket, kemények tudnak lenni. Rengeteg örmény szóródott szét szerte a világban, de az óhazát soha sem feledik, egymást pedig összetartozással, szeretettel számon tartják. Tanulni lehet tőlük.

(Egy távoli, részbeni örmény-származék..)

2012. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Agárdy Gábor, több díjjak kitüntetett „magyar színész“ is örmény származású volt:


[link]


[link]

2012. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt is van egy-két dolog, mi érdekes lehet:


[link]

2012. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
60%

Szimpatikus, természettől inteligens, segítőkész, önzetlenül vendégszerető (nem úgy mint mi pénzért), egészségesen büszke, öntudatos nép.

Sajnálom hogy nem tudok újra oda menni.

2012. ápr. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagy előítéletes velük..ezt miért kellett hozzátenni?És ha az vagy akkor mi van?A saját országodban vagy,azt mondhatsz és azt gondolhatsz amit akarsz,ne legyél már te is ilyen megfélemlített agymosott áldozat.

Az idegengyűlölet amúgy minden országban van,én éltem Dél Afrikában egy évet és utáltak mert fehér vagyok.Akkor meg miről beszélünk?

Ez egy természetes "saját fajta védő mechanizmus"ennek köszönhetően maradnak fent a népcsoportok.

2012. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha nem lennének előitéleteid nem tetted volna fel a kérdést.
2012. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Látod kérdező?Már szabadkoznod is felesleges,mert a pesti zsidóktól megkapod már csak a kérdés kiírása miatt is hogy tele vagy előítélettel és hogy egy rasszista,jobbikos,náci,fasiszta,trapista masiniszta disznó vagy :)

Látod?Ezért nem kell velük foglalkozni,mert ők így is úgy is ellened vannak és bármit mondasz kifacsarják.

A lényeg hogy TE itthon vagy és azt gondolsz és csinálsz amit akarsz.

2012. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

2/8-as vagyok:


Hát - ez igazán "aranyos". Írok egy tényszerű ismertetést az örményekről, az örmény kultúráról - tele nyilvánvaló rokonszenvvel a nép iránt...erre jön valaki, és az agyagba pontozza. Nyüzsögnek talán errefelé az "ifjú törökök"?:DD Mással nem tudom magyarázni.

2012. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Örményszármazék,én felpontoztalak,mert szerintem jó leírást adtál,aranyos vagy!
2012. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!