Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amelyik gyerek vegyes nemzetis...

Amelyik gyerek vegyes nemzetiségű családban nő fel ő magasabb társadalmi szinten fog állni?

Figyelt kérdés

Én ezt tapasztaltam , bár már másoktól is hallottam.Az egyik szülő magyar a másik német ,a gyerekek mind a két nyelvek tökéletesen beszélnek , nagyon jó tanulók.Társadalmilag magasabb szinten állnak mivel toleránsan , udvariasak és egész mások mint a mai fiatalok többsége.

Valahogy elfogadóbbak , toleránsabbak mint a magyar társadalom gondolom ez azért van mert kettő kultúrában nőttek fel , vegyes szokásokkal.



2012. ápr. 29. 22:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Ez természetes. A két különböző alapokkal rendelkező szülő elfogadta egymást, a gyerekük is elfogadóbb lehet másokkal szemben. Ráadásul értelmesebb is lehet másoknál, az előbb mondott egyszerű oknál fogva.
2012. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
36%
Már a kérdésfeltevés is náci.
2012. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
A gyermekkorban elsajátított két nyelv rendkívüli előnyt jelenthet, és nyitottá teszi a gyermeket további nyelvek könnyű megtanulására is. Az első hozzászólónak egyébként igaza van.
2012. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Dehogy náci , semmi náci szándék nincs benne.

Szerinted ki van magasabb társadalmi szinten?Aki beszól minden embernek az utcán aki neki nem tetszik , túlsúlyos , rosszul öltözött stb.Vagy aki nem törődik ilyen dolgokkal?

Mert szerintem az utóbbi magasabb társadalmi szinten áll.

2012. ápr. 29. 22:49
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Azért én ezt nem jelenteném így ki. A nyelvi része oké, de a többi szerintem nem függ a származástól, inkább a neveltetéstől és magától az embertől. Attól, hogy valaki vegyes származású, még nem lesz feltétlenül jó tanuló meg udvarias. Ez szerintem nem ettől függ.
2012. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
A nyelvtudás előnyt jelent. Viszont az, hogy jó tanuló lesz-e, vagy udvarias lesz, stb, teljesen egyénfüggő. Semmi összefüggés nincs. Egy ilyen gyereknek az előnye, hogy egy idegen nyelvet folyékonyan beszél.
2012. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Nos, nem a két nyelv ismeretétől lesz intelligensebb, hanem a két különböző szülői háttértől. De ez sem feltétlenül igaz minden esetben, hiszen lehet két egymástól eltérő, de igen primitív szülői háttér is.
2012. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

"Szerinted ki van magasabb társadalmi szinten?Aki beszól minden embernek az utcán aki neki nem tetszik , túlsúlyos , rosszul öltözött stb.Vagy aki nem törődik ilyen dolgokkal?"


Ennek mi köze van ahhoz, hogy kinek azonos, kinek különböző nemzetiségűek a szülei? Vagy szerinted az, ha anya ilyen, apa olyan, akkor már nem lehet bunkó, ez az "egyemzetiségűek" kiváltsága?


Kicsit úgy érzem az itteni kérdések és néhány válaszok alapján, hogy a külföld sok embernél egyenlő a mintaemberek lakhelyével. Kicsit, mintha elfeledkeznének az emberek arról, hogy ott is emberek élnek, nem félistenek, vagy istenek, ugyanúgy vétkeznek, ugyanúgy vannak köztük, akik megaláznak másokat, akik beszólnak, akik rendet bontanak..


A kérdésre válaszolva: nem tartom őket társadalmilag magasabb szinten levőnek. Nekik a két nyelv annyira természetes, mint nekünk az egy. Nem udvariasabbak a szomszéd kislánynál sem, erre a fejem merem rátenni, pedig ő nem kétnyelvű. Jártasabbak a másik ország szokásaiban is? Mindenképp. Többet utaznak, mint az átlag? Persze. Az erre irányuló ismereteik nagyobbak. De ettől nem lesznek udvariasabbak, rendesebbek, és nem állnak a "mai fiatalok többsége" felett sem.


És igen, ismerek én is ilyen embereket, vannak kétnyelvű ismerőseim, barátaim és nagyon szeretem őket. De nem azért, mert beszélnek még egy nyelvet anyanyelvi szinten.

2012. ápr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Eredeti kérdésre:

Nem feltétlenül. Jobb esélyei nyílnak a társadalmi felemelkedésre, de nem feltétlenül fog magasabb társadalmi szinten állni.


Többi hozzáfűzöttre:

Természetesen tanultabb lesz, hiszen eleve két nyelvet ismer. Az, hogy nagyon jó tanulók, nevelés és adottságok kérdése, nem függ össze a vegyes nemzetiséggel, legfeljebb a szülők tanultságával és gyermekeikhez való hozzáállásával (ami ugye megint nem nemzetiségfüggő).

Az, hogy toleránsak, udvariasak, elfogadóak, szintén a nevelés és az egyéniség függvénye, aminek megint vajmi kevés köze van a szülők nemzetiségéhez.


Számomra egyébként olybá tűnik, mintha a kérdező arra utalna kérdésében és kommentjeiben, hogy a nem "vegyes nemzetiségű", mint olyan, tanulatlan, alacsony sorba való, agresszív, és intoleráns.

Megfogalmazásából arra lehet következtetni, hogy ő maga lenézi azokat, akik nem "vegyes nemzetiségű" házasságból születtek, és elhatárolódik (elhatárolódna) tőlük.

Kérdéséből és kijelentéseiből egyfajta "fajelmélet" háttérben való meghúzódása domborodik elő.

(fajelmélet: a különböző emberfajok, népek, nemzetek értékbeli különbözöségét, fölé- és alárendeltségét hirdető áltudományos elmélet.)


Ez a hozzáállás számomra eléggé sovinisztának tűnik.

(sovinizmus: tágabb értelemben bármire irányuló fanatikus, ellentmondást nem tűrő rajongást, elvakult imádatot, kritika nélküli csodálatot tükröző, annak a valaminek a felsőbbrendűségét hirdető nézet)

Megítélésem szerint ez a magatartás nem elfogadható a 21. század Európájában.

2012. ápr. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
A kétanyanyelvűségnek vannak komoly hátrányai is. Ajánlom figyelmedbe Bartha Csillától A kétnyelvűség alapkérdéseit.
2012. ápr. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!