Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikaiak miért olyan...

Az amerikaiak miért olyan hülyék Európához mint a s*gg?

Figyelt kérdés

Amikor még sose hallottak Magyarországról, meg mondják, hogy Hungry hungry, mintha mi egy éhező nép lennénk, meg amikor el akarták nevezni a Megyeri hidat Chuck norrisról, az hogy ment a TV-be?

Hogy a Szlovákok akarják elnevezni az Ő hídjukat...

-.-'

Most komolyan miért ennyire műveletlenek? Ők elvannak a saját világukban, a többit meg le****ják?


Mondjuk én sem tudnám most megmondani Azerbajdzsán fővárosát, de akkor is, valami képem van a távol keletről meg ázsiáról meg Amerikáról...



2012. aug. 8. 21:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha te is a világ közepén élnél, akkor te is lesz@rnád hogy az istenhátamögötti csóró vad kecskeb@szó népek kultúráját. Ők meg nem várják el hogy ismerjék a kultúrájukat, sőt Európában ha ismerik is nem igazán tudják megemészteni.
2012. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért annyira nem hülyék. Az, hogy a tv-ben miket mutatnak, az korántsem a valóság! Különben te sem vagy valami tájékozott. Valószínűleg te sem tudnád melyik állam hol van, milyenek ott a viszonyok és éppen mi történik a gazdaságában. Különben az, hogy az amerikaiak az nagyon tág fogalom, hiszen az egy egész nagy földrész rengeteg országgal. De gondolom te az Amerikai Egyesült Államokban élő emberekről alkottál ilyen nagyon komoly magvas véleményt.
2012. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igazad van, és nem hiszem, hogy sokan közülük fel tudnák sorolni csak az EU államait, de szerintem még az 5-6 nagyot se. Igaz, hogy engem kicsit jobban érdekel a földrajz, mint a többi embert és fel tudnám sorolni az usa államait, de akkor is. Náluk se ké, se hang. Láttam olyan videót, ahol Németországot Kazahsztán meg Ausztrália helyáre tették. Ja és volt nálunk a suliban egy alaszkai cserediák, és ő is mondta, hogy ott tényleg butábbak az emberek és, hogy az európaiak többet tanulnak sulin kívül.

Szóval kiszakadhatnának a kis világuknból...

2012. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Azerbajdzsán nem a távol-keleten van, szóval nem vagy jobb az átlag amerikainál :P


Amúgy pedig nem sok rálátásod lehet az amerikaiakra, olyan szinten általánosítasz...

2012. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
"A mamám mindig azt mondta, hogy mindig az a hülye, aki mondja" /Forrest Gump/.
2012. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

1. nek! Sajnállak ha te egy kecskeb@szó néphez tartozol, de talán közéjük való vagy...


Egyébként nem kell általánosítani, ugyan úgy mint nálunk, ott is vannak okosabbak és butábbak!

2012. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék hány államot tudsz felsorolni az ötvenből :D
2012. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Azerbajdzsán nem a távol-keleten van, szóval nem vagy jobb az átlag amerikainál :P "


Tudom hol van... Jó, most nem mondom meg, hogy melyik országokkal határos, és hány kilométerre van ide, de csak felsorolásként írtam.. a térségeket...

2012. aug. 8. 21:30
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

#3

Most bemennél egy vaktérképpel egy magyar általános vagy középiskolába ott is születnének cifra dolgok. Konkrétan láttam olyan gyereket aki Európa vaktérképén Magyarországot nem tudta belőni.

De nem is ez a lényeg. Ott teljesen más szerkezetű az oktatás, ott arra mennek, hogy hasznos dolgokat tanítsanak, és lehetőleg gyakorlatban is megtanulják azt amit elméletben, ellenben nálunk ahol sok értelmetlen baromságot megtanítanak a gyerekeknek, amivel semmit nem fognak életük során kezdeni.

2012. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 delusion ***** válasza:
98%

Úgy érzem, én túl kicsi ember vagyok ehhez a vitához, de...


Amennyiben az USA-ról van szó, nem minden amerikai hülye, nincs értelme általánosítani. Mindenhol vannak intelligens, művelt emberek, és buták...


Nem az amcsik védelmére akarok állni, de nézz rá a térképre. Mi hét országgal vagyunk határosak, itt vagyunk Európa szívében, az EU nevű politikai entitás részeként, huszonhat országgal egyetemben. EU-n belül oda megy mindenki, ahova akar, és az országok kapcsolatban állnak egymással. Az EU-n kívül még van huszonx állam (23?). Az USA akkora, vagy majdnem akkora, mint egész Európa. Ehhez képest két állammal határos: Kanadával, és Mexikóval. Mexikótól tudtommal eléggé elzárkóznak/elzárkóztak (gondolom mindenki látta már azt a bizonyos képet a mexikói határtól), szóval igazán "szabad" határnak Kanadát lehetne említeni. Persze ott van még Alaszka, Hawaii, meg "egy-két" sziget a Karib-tengeren, de ezt leszámítva semmi nincs ott. Európa, Afrika, Ausztrália, Ázsia, egyik sincs közel, és a szárazföldi megközelítés nyilvánvalóan lehetetlen. Teljesen el van szigetelve, és ez a buta emberekre nyilván sokszorosan hat. A világvárosok jelentős része is náluk van, jóhogy úgy érezhetik páran, hogy ők minősülnek a világ közepének. Nem jártam még arra, de elég pozitív tapasztalataim vannak azokról, akikkel interneten keresztül beszéltem, és jenkik votlak.


Plusz az oktatás is lényegesen más náluk, ők javarészt saját országukról tanulnak. Valljuk be, nálunk is kicsit vastagabb lenne a "saját" tananyag, ha az ország területe majd' tízmillió négyzetkilométer lenne, és meghatározó szuperhatalom lennénk a világban.

2012. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!