Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Te kiásnád és megsétáltatnád...

Te kiásnád és megsétáltatnád halottaidat ahogy a koreaiaknál szokás? (lent)

Figyelt kérdés

HÁROMÉVENTE SÉTÁLNI VISZIK A HALOTTAKAT

[link]



2012. aug. 30. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

"a több száz éve halott szeretteik frissen mosott alsóneműt is kapnak"


egy több száz éve halott testből már csak a csontváz van meg, úgyhogy ez az egész egy kamu...

2012. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem mondanám.
2012. aug. 30. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is kamunak tűnik, de lehet, hogy bebalzsamozzák. Szerintem egészségügyi kockázatai is vannak. Meg folyton kiszedni, visszatenni a földbe, ez mind pénzügyi kérdés, túl sokba kerül ahhoz képest, hogy már halottak.

Egyébként, ha koreai lennék biztosan én is vinném a hallottjaimat sétálni. Mindenki úgy éli meg a gyászát, ahogy akarja, amíg ezzel nem bánt meg másokat! Kicsit morbid, de én tiszteletben tartom.

2012. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Korea nem Indonézia.

Egyébként ez gusztustalan, akár fertőzésveszélyes és elmebeteg szokás.

Senkit se sétáltatnék meg, pláne nem egy hullát.

2012. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
És ezek állítólag spirituális népek.Akkor tudhatnák, hogy a test, akár hogy is nézzük, csupán egy "burok" a lélek "ruhája".Azt ugyan hiába sétáltatják!
2012. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit bűzlik ez a cikk, és nem a hullaszagtól.


Megnyírják őket? Közben nő a hajuk? A képeken látható testek szárazmúmiáknak tűnnek, hasonlók mint a palermói Kapucinus kriptában nyugvók, bár azok között is csak kevés van ilyen jó állapotban, és azokat nem sétáltatják, így még kevésbé vannak kitéve a kopásnak.


Azon kívül a Google-ben talált más nyelvű cikkek is mind frissek (3-5 naposak), pedig ha sok százéves a szokás, miért ne írtak volna róla korábban is.


Én legfeljebb a ventilátor elé tartva tudnám őket megsétáltatni, csak utána sokat kellene söpörnöm.

2012. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A cikkben Indonézia van, és erről láttam is egy dokumentumfilmet hogy van egy falu valahol ( nem korea) ahol kiszedik őket néha megtisztítják meg amit a cikk ír... De koreában ilyenről szó sincs ha az emberek ismernék a koreai szokásokat szerintem a többség kedvelné őket :)
2012. szept. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ásnám ki és nem anyagi hanem etikai okok végett.Élőnek élő holtnak holt a barátja:D Nekem ez az elvem,majd a Második Eljövetelkor felébrednek nyugi nem kell őket sétáltatni... szerintem elmebajos aki ezt az ostoba hagyományt vagy szokást kitalálta....
2017. nov. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!