Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tudnátok olyan magyar dalokat...

Tudnátok olyan magyar dalokat mondani (NEM NÉPDALT) ami népszerű volt külföldön?

Figyelt kérdés

Sok külföldi barátom van és mindig van egy-egy olyan feladatunk a munka után, hogy énekelni kell(ene) más országok által ismert dalokat. Pl az olaszok általában Lasciatemi cantare -t éneklik. Mi magyarok is ismerjük- de pl tudnának-e, ismerhetnek-e magyar dalokat, amiket ők tudnának?

Pl van a gyöngyhajú lány. .... csak épp a scorpions elorozta és inkább azt ismerik és nem a magyar szöveget :(

Ugyanis kollégáim a népdalokat próbálnák erőltetni ami nem kissé hangulatgyilkos. Valami "cool" kellene.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. dec. 1. 13:06
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

Az előttem szólónak teljesen igaza van, szomszégos európai országokban, legföképpen Lengyelországban előszeretetel halgatnak Omega számokat. Egyébként az egyik külföldön is kedvelt számuk a Gyöngyhajú Lány, aminek angol verziója is van White Dove címmel, sőt az Omega több albumot is írt angol nyelven, és még azthiszem hogy ma is a legsikeresebb Magyar zenekarnak számít.

Bocsi, Omega fan vagyok :D

16/F

2013. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kedves Előző válaszolók, az Omegát a főkérdésben kiírtam és mit mondjak, a fiatal ismerőseim között tényleg senki sem hallotta még magyarul, az összes azt hiszi, hogy a magyarok a Scorpions dalát szimplán magyarosították mint kedves Korda barátunk a Keresztapát cseppet sem különböző szöveggel !!!! Pedig tanult emberek :( Szóval a gyöngyhajú eset egyre jobban reménytelennek látszik. :( Max az idősebbek hallottak a magyarról, hogy mintha az lenne az eredeti.... De azért nem szabad feladnunk, tudom.
2013. jan. 24. 16:47
 13/19 anonim ***** válasza:

#10. vagyok:) Én ismerem és szeretem is mind a kettőt, és tudtam, hogy az Omega az eredeti:) Azután a komment után nem sokkal fedeztem fel igazából a Gyöngyhajú lányt, illetve régen már megvolt egyszer, a White dove-ot meg már ide

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__3353180-mily..

Régebben beírtam, és ezt még itt nézzétek meg légyszi:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__2930130-vala..

ide is én írtam a legtöbbet:):)

Ja és 20 éves vagyok:)

2013. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
És még valamit kihagytam. Énekelhető dalokra gondoltam - szerelem miért múlsz - nem hiszem, hogy mindenkinek menne xd
2013. jan. 27. 11:54
 15/19 anonim ***** válasza:
Indiántánc az szerintem elég cool!!:) Am, Kosi megcsinálta a régi albumok angol változatát is, de a Firedance pl nem üt annyira, mint az Indiántánc, ez pl talán menne, vagy esetlek "Száz út vár ránk" az 'Emberek' együttestől? :)
2013. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

*esetleg:)

Ja és am, a Minden ami szép volt, az menne még szerintem:) Ja meg am nem is orozták el, kölcsön adtuk a Scorpionsnak azt a számot:) (White dove)


Valami vidámon meg majd gondolkodom:) Ide írtam am párat:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__1846429-mily..


Plusz, most jutott eszembe, VivaComet-es Ha zene szól, viszi a szél talán menne:):):)

2013. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Scorpions
2016. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Titusztitusz ***** válasza:
Pl. Deep Forest:Márta's song...
2016. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 _Gabe_ válasza:

Omega, LGT - sok lemezuk jelent meg az USAban, vagy Angliaban.


Omega Gyongyhaju lany - sajat jogon es Scorpions feldolgozasa (White Dow)e is vilaghiresnek mondhato


A keleti blokkban es az NSZK-ban a fentiek szinten, vagy pl. Koos Janos, Korda Gyorgy, Szucs Judit, Katona Klari, Kovacs Kati, Neoton, meg még sokaknak jelent meg kulfoldon lemeze es nepszeruek voltak. Hirtelen dalokat nem tudok.


Neoton, kis hatszellel. De mindig hangoztatjak a tavol-keleti sikereket (Yamaha fesztival Holnap hajnalig/time goes by; vagy Korea)


Jazz vonalon Szabo Gabor, Pege Aladár, Tony Lakatos, Snétberger, Tommy Vig es meg sokan...

2020. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!