Miért van ez így?

Figyelt kérdés
Miért van, hogy rengeteg magyarországi magyar nem is tud Kárpátalja létezéséről? Nem tudják, hogy az is valaha Magyarország területe volt. Csodálkoznak, hogy milyen jól beszélik a nyelvet, de ha hallanak 1-2 régies magyar szót azt már kinevetik. Viszont az új (angol)szlengeket normálisnak találják. Hová fajul ez a nemzet?

2016. okt. 24. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Pontosan ide. Rengeteg öntelt, beképzelt, üresfejű ember van, és számuk nő. Ők többnyire csak hiszik, hogy tudnak magyarul.

Itt a beszélt (ismert) szavak szám jó, ha pár ezer. Régebbi szavaink már ismeretlenek számukra. És mindenen röhögnek, ami ismeretlen. Vagy gyűlölik. Más érzelmet nem nagyon ismernek.

2016. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerinted melyiknek van nagyobb befolyása a magyar lakosságra, Kárpátaljának, vagy az angol nyelvterületű országoknak? Nyilván, amelyiknek nagyobb, az felé fog húzni, ahhoz próbál idomulni a társadalom, a népesség. Kárpátaljáról néhány sörfajta jön, angol nyelvterületű országokból (főként UK, USA) viszont a pénz, a termékek jelentős része, a hatalom, az irányítás, társadalmi berendezkedés, ideológia, kultúra, meg még egy szakajtónyi más dolog is.

Ez nem fajulás (ill. annak is lehet nevezni, kinek szája íze szerint), hanem inkább a lehetőségek szem előtt tartásából következő természetes folyamat.


De felteheted úgy is a kérdést, hogy mit köszönhetünk Kárpátaljának és mit az USA/UK-nak? Mivel találkozik az egyszeri ember többet, Kárpátaljai befolyással vagy angol nyelvterületű befolyással? Szerintem még a kárpátaljaiak is több dolgot tudnak felsorolni ami az USA-ból áramlott be hozzájuk közvetlen vagy közvetett úton, mint amit ők maguk hoztak létre. Akkor miért ítéled el azokat az embereket, akik mondjuk 100 km-nél távolabb laknak Kárpátaljától?

Igen, én is aláírom, nagyon szépek az ottani hegyek meg fenyvesek, a csörgedező patakok és a tágas legelők, de igazából a mai korban ez édeskevés a kényelmes élethez. Legalábbis emberek százmillióinak mindenképpen.

2016. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 fennakadtál a szlengen, így eléggé eltér a válaszod a kérdéstől. De ez már jó, hogy te tudsz Kárpátaljáról, a leírtak alapján nem keveset.
2016. okt. 24. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fennakadtam, inkább általánosítottam. Mea culpa :)

De úgy éreztem, a kérdésben nem kizárólag a szlengre gondolsz, mert az Kárpátalján is van, ugyanúgy mint az ország bármely más részén.

Attól pedig nem hiszem hogy a "Hová fajul ez a nemzet?" kérdést kéne feltenni, mert néhány angol szlenget használnak egyes emberek. Szerintem nem csupán ettől függ ez nemzet "fajulása", ezért bátorkodtam kiterjeszteni a kérdés értelmét egy tágabb körre.

2016. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem...

Mégis csak az utolsó 2 mondatra tudtál "választ adni".

A lényeget teljesen elkerülted.

2016. okt. 24. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:

"A lényeget teljesen elkerülted."


Akkor miért nem a lényeget kérdezted? :)

Vagy azt kérdezted? Úgy gondoltam, a "Miért van ez így?" kérdés volt a lényeg. A teljes #2 hozzászólásom erre a kérdésedre volt válasz. Azért van ez így.

2016. okt. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert nem figyeltek az iskolában amikor történelmet kellett volna tanulni, akkor az iskola mellett rázták a rongyot, milyen vagány gyerekek. Majd a Szabó Katiból vagy Balogh Istvánból Steve - re "magyarosítottak"vagy Chaty-ra mert azt hiszik így elegánsabb! Aki a nevét, nyelvét ily módon meggyalázza attól nem lehet elvárni hogy ismerje a történelmet, mert a szellemi kapacitása erre képtelen Úgy is mondhatnánk hogy bunkó. Épp ezek azok akik a tájszólást a régi szavainkat lenézik.
2016. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12.38.


Tényleg, mit is KÖSZÖNHETÜNK az Usa/UK-nek? Nagyon érdekes lenne tudni, hogy mire gondolsz.

2016. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!