Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért hisznek sokan finnugor...

Miért hisznek sokan finnugor elméletben csak azért mert hivatalos?

Figyelt kérdés
1800 as évek vége felé jött divatba,hogy a nemzetek erdetét visszavezessék.(Persze természetesen ki mennyire volt szabad olyan történelmet kapott)Ilyenkor jött létre a finnugor elmélet ami egy osztrák propaganda volt és máig ezt a marhaságot tanítják pedig már régen meg lett cáfolva.Ezelőtt sosem volt kérdéses,hogy a hunoktól származunk és az elmélet régen meg van buktatva.Miért tanítják úgy a történelmünket,hogy mi nekünk mindig szégyelni keljen magunkat?Mikor mi vagyunk európa egyik leggazdagabb legszinesebb történelemmel rendelkező népe.Ezért ilyen kicsi a nemzeti identitás.Nekem ne hivatkozzanak a gazdasági helyzetre mert romániának van európában a legrosszabb.(persze mi jövünk utána) de nekik európában de ha nem is nekik de nekik az egyik legnagyobb nemzeti identitású népe.Az meg már teljesen más dolog,hogy kamu a történelme.

2016. dec. 7. 07:30
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nehogy jöjjön itt valaki a mongol származásal mert semmi közünk hozzájuk.Biológiailag a lengyelhez és a horváthoz állunk rokonságban egy kicsit.
2016. dec. 7. 07:35
 2/27 Szimeon ***** válasza:
62%
Az észak-koreaiakkal vagyunk rokonságban. Szoktak minket Nyugat-Goguryonak is nevezni.
2016. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%

1. A hunok meg a magyarok nem rokonok, ez csak legenda.


2. A finnugor elmélet nincs megcáfolva, mindenhol ez az érvényes (kivéve néhány magyarkodó csapatban)


3. A kérdésedböl is látszik, hoyg fogalmad sincs arról, hogy MIT TAKAR a finnugor elmélet.

Ugyanis szó sincs genetikai rokonságról, ez kizárólag nyelvi kategória, és csak annyit jelent hogy abba a nyelvcsaládba tartozik, amiben a két földrajzilag szélsö nép a finn és az ugor.

Egy nyelvcsaládba rengeteg különféle származású nép tartozik, akiknél az egyetlen közös a használt nyelv (etimológiai) eredete.


Mellékesen nem osztrák ötlet a finnugor nyelvcsaládba tartozás (egyébként az érdekelne, hogy ugyan mi elönye lenne az osztrákoknak abból, hogy a magyarok milyen nyelvcsaládba tartoznak?), ahogy a többi nyelvcsalád meghatározása sem politikai, hanem nyelvtudományi alapokon nyugszik.

2016. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
32%
Mert NEM lett hitelesen megcáfolva, és nem nekünk van a legszínesebb történelmünk! De ha mi jövünk Románia után a legrosszabb történelemmel, akkor mi ez "legszínesebb" duma?
2016. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%

Hinni a templomban szoktak.


Tudomanyos elmeleteket bizonyitani ill. cafolni szoktak, a finnugor elmelelet pedig meg senki sem cafolta.


Amugy miert is kellene szegyellni magunkat a finnugor nyelvcsaladba valo tartozas miatt? Nem ertem...

2016. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
A legtöbb embert egyáltalán nem érdeklik ezek a dolgok, amelyeknek a jelenre csak annyiban van hatásuk, hogy el lehet terelni vele a figyelmet a valódi problémákról. Ezzel foglalkozzanak a tudósok, akik valamit ki akarnak deríteni és ez életük egyetlen értelme. A keveredések, jövés-menés, háborúk, betelepítések és betelepedések következtében annak nincs értelme, hogy a mai Magyarországon élők honnan származnak, mert az az anyakönyvekből kideríthetően sokfelől. Legfeljebb az lehet érdekes, hogy a mondabeli ősvezérek honnan származtak. Ha hiszünk a Bibliának, akkor a Földön élők mindegyike Ádámtól és Évától származik, bármi egyéb meg a matematikai permutációk eredménye.
2016. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

Nemcsak legenda, hogy a hunok és a magyarok rokonok. Sőt, mi vagyunk a hunok (fehér).

A finnekhez sem kultúrálisan, sem genetikailag nincs közünk. A közös szavak (pl. kezi, kala, napi) hun eredetű szavak. Nem én találtam ki, hanem a Kínában található Hun Kutató Intézet neves kutatója. Én nekik hiszek, nem pedig az osztrák és annak nyaló magyar tudósoknak. Főleg azok után nem, hogy a magyarokat írástudatlan félállatoknak nevezik a forrásaikban. Illetve a népdalaink, népmeséink (égig érő fa, táltos paripa, stb.) is engem igazol. A hun népmesékben is ugyanezek a motívumok voltak. Építészeti örökség pedig a székely kapu.

2016. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

"egyébként az érdekelne, hogy ugyan mi elönye lenne az osztrákoknak abból, hogy a magyarok milyen nyelvcsaládba tartoznak?"

Nagyon is sok. Egy halászó nép nem jelent veszélyt, de a belső-ázsiai rokonnépekkel túl erőssek lennénk. Magyarországot is ezért szedték szét. A világháború csak egy jó kifogás volt. Trianon több olasz, amerakai tudós szerint is túlzás volt. Európa fél Nagy-Magyarországtól.

2016. dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
A gyengébbek kedvéért Trianont nem az osztrákokra értettem. Egész Nyugat-Európa érdeke volt. A magyarokat, székelyeket kivéve. Lehet mondani, hogy a nácipalánták is vesztettek területet, de nem ilyen mértékűt és hozzájuk csatoltva is lett.
2016. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 hollófernyiges ***** válasza:
71%

"Európa fél Nagy-Magyarországtól"


Tudom, hogy fölösleges, de azért elmondom: az első világháború előtt a Monarchia (amiben Nagy-Magyarország mellett benne volt Ausztria, Cseh- és Morvaország, Szlovénia, Dél-Tirol és Galícia) volt messze a leggyengébb (gazdaságilag és katonailag egyaránt) az akkori nagyhatalmak közül. Nyugat-Európát nem érdekelte Nagy-Magyarország, inkább pozitívumnak vette, mert kevesebb országgal kellett foglalkoznia a Balkánon.


Egyébként nem véletlenül hivatalos a finnugor rokonság, a nyelvészek (azok az emberek akik egész életükben ezzel foglalkoznak és nem csak amatőr szinten) döntő többsége, köztük a külföldiek is, akik soha nem voltak osztrák vagy MTA befolyás alatt, oda sorolja a magyar nyelvet. Én meg nem vagyok nyelvész, úgyhogy elhiszem a szakértőknek és inkább nekik hiszek mint pár küldetéstudatos hunmagyar- meg szkítamagyargőzös amatőrnek.

2016. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!