Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért az ártatlanokat büntetik...

Miért az ártatlanokat büntetik, értem én, hogy a család szégyene miatt, de miért nem a bűnöst erőszakoltál meg?

Figyelt kérdés
[link]
2017. júl. 26. 15:30
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
Mert ott nem az egyes ember a lényegb hanem a háznép. Ha valaki bűnt követ el,akkor az egész család bűnös lesz és teljesen mindegy, hogy a büntetést melyik kapja. Nyilvánvalóan az fogja, aki a legértéktelenebb. És ez általában a leánygyermek.
2017. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Racionalitást keresel az ilyen büdös bugris népeknél?


Azért, mert a nőket tárgyként kezelik. A kan megerőszakolt egy nőt (kárt tett valakinek a tulajdonában), ezért most büntetésül ugyanúgy kárt tesznek az ő családjának a tulajdonában.


Mocskos, primitív vademberek.

2017. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Borzalmas, szörnyű, undirító, felháborító!

Ja nem, "más kultúra".

2017. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is megakadtam a szemem a cikken, és elgondolkoztam:


Nem nagyobb büntetés a tettesnek, ha egy szerettét bántják? Ha pl. te megütnél valakit, és büntetésből anyukádat ütnék meg, nem éreznéd magad rosszabbul?


De amúgy igen, ahogy fentebb is céloztak rá, itt arról van szó alapvetően, hogy a nyugati individualista felfogással szemben sok kultúrában erősebb a közösségi szellem, és ahogy a cikkben is le volt írva, azért álltak bosszút a bűnös családján, mert az elkövetőn nem tudtak.


És az is le van írva a cikkben, hogy le is tartóztatták őket, szóval azért ezt ne gondoljuk elfogadott és és általános gyakorlatnak. Pont azért is lett belőle hír, mert szélsőséges eset. Az a hozzászólás is aranyos, amelyik a kollektív ítélkezés miatt elítélt kollektívan egy egész országot :D

2017. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mért nem erőszakolják meg az erőszakolót? Ha már barbárság... a lány testvérnek semmi köze hozzá.
2017. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
Azt büntették. A család bűnös, a család bűnhődött.
2017. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a szemet szemért elvnek a legősibb változata. Amikor kitalálták az egészet, akkor is így alkalmazták sokáig eredetileg. Például Hammurapi törvénykönyvében szerepel olyan passzus, hogy ha az építőmester hanyagul húz fel egy épületet, és az később összedőlve maga alá temeti a megrendelő fiát vagy lányát, akkor az építőmester fiát vagy lányát kell megölni, nem az építőmestert. Ennek főként szakrális oka volt. Akkoriban tényleg azt hitték, hogy a bűn elkövetése az istenek haragját váltja ki, és a megbomlott egyensúlyt csak úgy lehet igazán helyreállítani, ha minél pontosabban ugyanazt a büntetést alkalmazzák az elkövetőn elégtétel gyanánt. Másrészt praktikus okok is állhattak mögötte másodlagosan. Például a fenti esetben nem lett volna célszerű azonnal megölni az építőmestert, aki olyan szakmai tudással rendelkezett, amivel a korban nem sokan. A fia vagy a lánya sokkal inkább feláldozható volt, és a büntetésből vélhetően az építőmester is tanult, legközelebb már jóval körültekintőbben dolgozott.
2017. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!