Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A portugálban mitől függ,...

A portugálban mitől függ, hogy az S-t sz-nek vagy s-nek ejtik?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a spanyolban is így van
2010. júl. 12. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon eltér a portugál meg a spanyol pont. A portugál mássalhangzó elött többnyire s-nem ejti.Vasco= Vaskú


A spanyol pasa=pászá, rámszólt az indián mikor z-nek mondtam. A spanyol beszél a leglágyabban a latinok között.

2010. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A spanyolban az s betűt mindig sz-nek ejtik.


A portugálban (főleg a Portugáliában beszéltben)

- a szóvégi s betű s-et jelöl,

- a zöngétlen mássalhangzó előtti s betű s-et jelöl,

- a zöngés mássalhangzó előtti s betű zs-t jelöl,

- a magánhangzók közötti s betű z-t jelöl,

- egyébként sz-et.

2010. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én azt hittem hogy a spanyolban is így van, nézzétek meg ezt : [link]

2010. júl. 12. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

A spanyolban tájegységenként eltér az sz hang kiejtése, de alapvetően ugyanúgy ejtik minden hangkörnyezetben, szemben a portugállal, ahol a hangkörnyezettől is függ, hogy s, sz, z vagy zs hangnak ejtik-e.


Az európai spanyolban az /s/ hangot egy a magyar s és sz

közötti hanggal ejtik, ezért tűnhetett úgy az uniós szövegben, mintha s-ek lettek volna. A ce/ci c-jét és a z betűt azonban úgy ejtik, mint az angolok a th-t a think elején: /θ/ (organización ≠ "organisasión", necesario ≠ "nesesario").


Az amerikai spanyolban viszont pont úgy ejtik az /s/-et, mint mi: sz-nek. Sőt, ők a ce/ci c-jét és a z-t is sz-nek ejtik (organización = "organisasión", necesario = "nesesario").

2010. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!