Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudok rendesen...

Miért nem tudok rendesen megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Hiába tanulom már 6 éve, de semmire se mentem.
2010. júl. 20. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A nyelvtanuláshoz 3 dolog kell: motiváció, módszer és képességek. Ebben a sorrendben.



A képességek általában megvannak a legtöbb embernél.


Lehet, hogy 6 év alatt keveset tanultál. Pl. ha 6 éven át napi fél órát (pl.: heti 3-4 óra) tanultál angolul, az kevés. Ugyan 500-600 óra a középfok, de ha a tanulás nem intenzív, akkor az idő egy része elvész, mivel ha az ember ritkán tanul, akkor sokat felejt, és az idő egy része arra fordítódik, hogy újratanulja, amit elfelejtett. Így meg lehet rekedni egy alacsony szinten.


A módszer is fontos. A kulcs az, hogy többféle módszert kell egyszerre alkalmazni. Tehát a szókincs bővítéséhez olvasni IS kell és szókártyákról, szótárfüzetből szavakat magolni IS kell. Ugyanakkor szükséges a hallás utáni értéshez rádiót hallgatni stb. Végül, gyakorolni az angolra fordítást és az angol beszédet is. Ezek mindegyikét kell csinálni, egyik nem váltja ki a másikat. Ezenfelül a nyelvtant is tudni kell.


Téves az a felfogás, hogy "beszédcentrikusan kell tanulni" vagy "sokat kell olvasni" stb., mert ezek a közismert bölcsességek csak 1-1 módszert hangsúlyoznak. Valójában az optimális az, ha minden módszert használsz, arányosan. Napi 1-2 órát kellene tanulni, intenzíven, jó módszerrel, és akkor egy könnyű nyelv, mint az angol 1-1,5 év alatt megtanulható középfokon és 2-4 év alatt felsőfokon. Amihez rengeteg motiváció kell, tehát ne "angolul akarj megtanulni", hanem az angoltudásod valami haszonnal kell járjon, pl. érdekeljenek a könyvek, amik angolul vannak.

A képességek általában megvannak a legtöbb embernél.


Lehet, hogy 6 év alatt keveset tanultál. Pl. ha 6 éven át napi fél órát (pl.: heti 3-4 óra) tanultál angolul, az kevés. Ugyan 500-600 óra a középfok, de ha a tanulás nem intenzív, akkor az idő egy része elvész, mivel ha az ember ritkán tanul, akkor sokat felejt, és az idő egy része arra fordítódik, hogy újratanulja, amit elfelejtett. Így meg lehet rekedni egy alacsony szinten.


A módszer is fontos. A kulcs az, hogy többféle módszert kell egyszerre alkalmazni. Tehát a szókincs bővítéséhez olvasni IS kell és szókártyákról, szótárfüzetből szavakat magolni IS kell. Ugyanakkor szükséges a hallás utáni értéshez rádiót hallgatni stb. Végül, gyakorolni az angolra fordítást és az angol beszédet is. Ezek mindegyikét kell csinálni, egyik nem váltja ki a másikat. Ezenfelül a nyelvtant is tudni kell.


Téves az a felfogás, hogy "beszédcentrikusan kell tanulni" vagy "sokat kell olvasni" stb., mert ezek a közismert bölcsességek csak 1-1 módszert hangsúlyoznak. Valójában az optimális az, ha minden módszert használsz, arányosan. Napi 1-2 órát kellene tanulni, intenzíven, jó módszerrel, és akkor egy könnyű nyelv, mint az angol 1-1,5 év alatt megtanulható középfokon és 2-4 év alatt felsőfokon. Amihez rengeteg motiváció kell, tehát ne "angolul akarj megtanulni", hanem az angoltudásod valami haszonnal kell járjon, pl. érdekeljenek a könyvek, amik angolul vannak.

2010. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem sokat segít, hogyha angolul feliratosan nézek sorozatokat. Először magyar felirattal. Egy rész megnézek kétszer is, míg megjegyzem, hogy pontosan ki mit mond, közben pedig igyekszem kisilabizálni, hogy mit mond angolul. Aztán végigmegyek rajta angol felirattal. Az ismeretlen szavakat kiszótárazom. Gyakran használok egynyelvű szótárt is, általában ezt: [link] , szerintem ez is segít. Egy részben olyan 100-130 kifejezés vagy szó van, ami korábban ismeretlen volt számomra. Ezeket nem magolom, hanem egyszerűen megnézem még sokszor azt a részt.

Ez a módszer arra jó, hogy könnyen tanulj új szavakat és nagyon jól fejleszti a hallás utáni szövegértést.

Emellé még jól jön a kreatív angol is, azt is érdemes kipróbálni.

Én a sorozatokra esküszöm, szerintem azok sokkal jobbak, mint a filmek (és nemcsak nyelvtanulás szempontjából). Én a Született feleségeket nézem, mert szerintem szépen beszélnek és semmilyen érthetetlen szakszöveggel nem terhelnek, mint pl. a Grace klinikában, de mindegy milyen sorozatot választassz, csak olyan legyen, ami érdekel, leköt.

2010. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget már leírták előttem. Sajnos az, hogy mennyi ideje tanulod, nem jelent semmit. Gondolom az alatt, hogy 6 éve tanulod, az iskolai angolórákra célzol. Nem mindegy, hogy a tanár hogy tanít, és a nyelvórákkal ez szokott lenni a legnagyobb gond. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a nyelvtanulásra nincs egy adott, bevált recept, egyéntől függ, hogy ki hogyan tudja az adott nyelvet legkönnyebben megtanulni. Próbálj meg rájönni, hogyan tudnál a leghatékonyabban tanulni. Van, aki az idegen nyelvű műsorokra esküszik, van, aki egy angol levelezőpartnerre, van, aki a szavak és kifejezések mechanikus betanulására. Egyéntől függ, kinek mi a legjobb. De egy tény: nyelvet igazán csak RENDSZERES használat közben lehet megtanulni.

Másrészt igaz, nem elég az óraszám és a módszer, kellő motiváció is kell hozzá. Ha úgy állsz hozzá, hogy "utálom", meg "úgyse fog menni", akkor valóban nem is fog menni.

Gondolom ezen okok valamelyike miatt nem tanultál meg idáig rendesen angolul. Utáltad az órát vagy a tanárt, vagy magát a tárgyat, vagy nem jó módszerrel tanultál, netán a tanár volt kritikán aluli...

2010. júl. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Motivációm például nincs.

A 6 év alatt sose értettem miért kényszerítik rám ezt a nyelvet...

2010. júl. 22. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jól állsz hozzá. Ne utáld, ez csak egy nyelv.


Én pl. úgy tanultam meg hogy nem a nyelv volt a fontos, hanem csak hogy megértsem amit mondanak.


Ha tankönyvből tanulod, élesben semmit nem fog érni. Olvass angol nyelvű blogot, filmeket nézz felirat nélkül, eleinte egyszerűbbet, utánna nehezebbet. Esetleg könyvet is vehetsz angol nyelven. Mindegy csak tényleg érdekeljen.

2010. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Na, itt a gond. Ha nincs motiváció, nem fog sikerülni. Engem sem motivált semmi anno suliban az angoltanulásra, aztán amikor rájöttem, hogy neten a hobbimról magyarul szinte semmit nem találok, kénytelen voltam angol anyagokat fordítgatni. Az eleje nagyon keserves volt, valóban. Rengeteget kellett szótárazgatnom, jópár nyelvtani szerkezetet nem értettem, de idővel ahogy mondani szokták, ragadt rám valami. Nem kényszerből tanultam, és nem is a klasszikus szómagolós, nyelvtantanulós módszerrel, de nekem sikerült.

Aztán később regisztráltam myspace-re meg tagged.com-ra, ott haverkodtam külföldiekkel, legtöbbször angolul. Angolul msn-ezni, na az aztán a nyelvtanulás. :)

Javaslom, ha tényleg meg akarsz tanulni angolul, akkor keress olyasmi anyagokat neten, ami érdekel, természetesen angolul, és ugorj neki megérteni, mit írnak. :)

És/vagy ismerkedj külföldiekkel, rengeteg ilyen oldal van.

2010. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla. Az angol nekem az elnyomást jelenti...
2010. júl. 23. 20:17
 8/9 anonim válasza:
43%

Szia!

A kérdésedre a választ, illetve a megoldást itt találod: [link]

Menj el egy próbaórára, és utána mondd el itt hogy még mindig az elnyomást jelenti-e számodra az angol nyelv.

2012. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 magyaran válasza:
100%
Ha nem akarod megtanulni, nem is fogod. Ez a válasz a kérdésedre.
2017. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!