Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van értelme megtanulni arabul?

Van értelme megtanulni arabul?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 20:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne lenne?
2010. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért van, mert kevesen beszélik. Neked hogy jutott eszedbe, és hol akarsz tanulni?
2010. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Neked hogy jutott eszedbe?"


Úgy, hogy szeretnék valamilyen nyelv(ek)re szövegeket fordítani... Pl.: Petőfi Sándor versei stb...


"és hol akarsz tanulni?"


Ha lehet valahol Székesfehérváron, mert az közel van.

2010. júl. 29. 21:08
 4/17 anonim válasza:
74%
Én Fehérváron, a Bugátban voltam benn pár arab órán és nagyon tetszett. Szerintem megérné. Ha több időm lett volna, akkor nem hagytam volna abba.
2010. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Én Pesten kutatok valami jó helyet, azért kérdeztem :)
2010. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindennek van értelme tanulni. Az más kérdés, hogy azt mennyire tudod majd pénzzé alakítani. De értelme nem csak annak van, amiből pénzt tudsz csainálni, hanem mindennek, amivel gyarapítod önmagad.
2010. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

"mennyire tudod pénzzé alakítani"


fordítóirodában 40 ezer ft-ot kértek egy féloldalas szöveg arabról magyarra fordításáért - kevés a fordító, magas a tarifa

2010. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És még azt mondják nem éri meg ilyen nyelveken tanulni. :S
2010. júl. 30. 19:41
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Minden nyelvtanulásnak van értelme! de pl. arabot (vagy más egzotikus/kicsi nyelvet) csak akkor érdemes, ha már tudsz jól egy általánosabban hasznosítható nyelven pl. angolul.


Ha már tanultál angolul, akkor készülj fel, az arab sokkal nehezebb! Az írás, az olvasás, a nyelvtan... a beszédről és a rengeteg dialektusról nem is beszélve.

2010. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
van értelme csak veszélyes amióta megy az arabüldözés regisztrálják az arabul tanulókat amenyiben rádsütik hogy terrorista vagy beszoptad
2010. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!