Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tartsam fenn 6 éven át...

Hogyan tartsam fenn 6 éven át a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Német kétnyelvű gimnáziumban érettségiztem, már van DSD-m. Eredetileg külföldre szerettem volna egyetemre menni, de az élet úgy hozta, hogy még maradok itthon, de később mindenképp külföldön szeretnék élni. Viszont eléggé félek attól, hogy az évek alatt el fogok felejteni németül.

Milyen módszerekkel tarthatom életben a nyelvtudást?


2020. júl. 21. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres youtube nézés,olvass neten német oldalat,olvass német könyvet,írogass németekkel


Mai világban azért nem nehéz összehozni :D

2020. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nxs ***** válasza:
100%

Nézz eredeti nyelven sorozatokat , filmeket.


Nekem bevált ,bár én angolt tanultam .

2020. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy mit csinálsz 6 évig ha lehet tudni?
2020. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Sehogy, add föl!
2020. júl. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is német nemzetiségi gimnáziumban érettségiztem, van DSD-m, stb. Ez 16 éve volt, azóta alig használom a németet sajnos; angolul beszélünk helyette itthon is.


Én néha direkt könyveket olvasok, filmeket nézek, levelezek németül. Azt vettem észre, hogy pár hónap alatt bizony kijövök a gyakorlatból, viszont kb. fél óra, és minden visszajön.

2020. júl. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Orvosira megyek.


A többieknek köszönöm!


#4, nem igazán értelek, én azért nem hiszem, hogy egy nyelvet teljesen el lehet felejteni.

2020. júl. 21. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért nem Ausztriában mész orvosira?


Amúgy én is hasonló helyzetben voltam

Nagyon sok lehetőséged van az internet világában:youtube,fórumok,interpals.net,rádió,tv,zenék,magyar nyelvű német leckék

2020. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Igazából oda mentem volna, de egyrészt mindenki azt mondta, hogy Európában Magyarországon az egyik legjobb (ha nem a legjobb) az orvosképzés, másrészt nem tudom, mennyire fogok tudni mellette dolgozni, a családomnak meg azért annyi pénze nincs, hogy a bécsi életemet finanszírozza. De most annyi tippet kaptam, hogy nem nagyon van már bennem félelem. :)

2020. júl. 22. 07:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!