Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemesebb...

Melyik nyelvet érdemesebb megtanuljam?

Figyelt kérdés
Kén új nyelvet tanuljam és nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen. Francia vagy népet. Beszélek angolul, románul... Melyik nyelvet válasszam?

2020. dec. 18. 11:32
A kérdező szavazást indított:
francia
német
28 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Francia, azoknál van kultúra, a németeknél csak a pénz éhesség van. Mellesleg a francia nyelv amilyen nehéz, olyannyira szép is. A német is szép nyelv, de a franciához messze van.
2020. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt pedig neked kell eldöntened, melyik tetszik jobban, melyiket tudod a későbbiekben jobban hasznosítani.

Jó tanács☝️Ne más mondja meg az életbe neked, hogy mi a helyes döntés számodra.

2020. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
A lovári cigány nyelvet
2020. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

És ismét egy troll

🍾

2020. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1 Köszi szépen!

#2 Köszönöm neked is a jó tanácsot!

2020. dec. 18. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Nemet nagyobb hasznodra fog valni, szinte minden cegnek vannak nemet erdekeltsegei magyarorszagon, de akar az is lehet hogy 5-10 ev mulva ausztria, nemetorszag kornyekere sodor az elet. A franciaknak az egesz szellemisege nekem nem jon be. Vannak szep helyeik, meg nyilvan ott is vannak rendes emberek, de sok helyen nagyon sok a mocsok, piszok, es a franciaknak eleg nagy a nemzettudatuk, tokeletesen kell beszelned a nyelvuket, vagy orokre kineznek.
2020. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
A román után lehet könnyebb lenne a francia, ha ez szempont.
2020. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod a legjobban, hiszen te vagy tisztában a céljaiddal: miért akarsz nyelvet tanulni, mi a célod vele, melyik nyelv áll hozzád közelebb, stb. Ez nagyon sok mindentől függ.
2020. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt a dilemmám - de csak angolul beszéltem.


Német előnyei a választás előtt: Több cég keresi az angol-német párost; Ausztria és Németország egyaránt utazható közelségben van; hatalmas nyelvi anyag elérhető; szeretem a német történelmi hátteret.


Francia előnyei: Gyönyörű, speciális, és volt egy francia barátnőm (az első életemben).


Hogyan döntöttem? - NÉMET: Logikusabb választás volt és gyorsabban lehet vele haladni. A döntés előtt elmentem 1-1 2 órás nyelvórára (privát) ahol azt kértem, hogy merüljünk el egy kicsit a nyelvben, hogy legyen rálátásom szakmai segítséggel.


Mi lett a franciával? Elkezdtem önállóan DuoLingo-n htanulgatni. Gyerekes az app, de mondatokat tanít - ha lesz egyszer időm, már nem totál nulláról kezdem a franciát.

2020. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9. Köszi szépen a tippet és, hogy egy kicsit jobban kiemelted, hogy miért érdemesebb a német a franciánál. Köszi szépen!


(Mindenkinek köszönöm, ha kedves a válasza, ha nem...)

2020. dec. 20. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!