Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok!Kire szokták mondani...

Angolosok!Kire szokták mondani ezt a kifejezést?

Figyelt kérdés
Ha valaki azt mondja/ írja valakire, hogy ,,My man” , akkor az az illető kije annak, aki ezt mondja neki? Romantikus kapcsolatban vannak, vagy csak haverok?

2020. dec. 28. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Ez kicsit komplikált. Én eddig inkább kapcsolatban láttam ezt a megnevezést, de a minap az instán szembejött velem egy haveri poszt, ahol a csaj az egyik legjobb fiúbaratjat hívta ennek. Szóval szerintem ez emberektől függ. Bár lehet baromságot mondok...xd
2020. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
86%

My man = Emberem/Ez az én emberem

Leginkább ezt jelenti, bár a jelentése a szövegkörnyezettől is függ.

2020. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha lány mondja a fiújáról vagy feleség a férjéről akkor az ő emberük/férfijük

2. ha két férfi beszélget, akkor azt is jelentheti, hogy "uram, barátom, haver"

3. hálálkodáskor is mondhatod, hogy "my man", amolyan elismerő stílusban

4. nagy ritkán a fatert is jelentheti, de inkább a "my old man" vagy a "the old man" használatos


Angliában és Írországban szokták így használni, más országokról nem tudok nyilatkozni.

2020. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 jol irja.

Halaskodaskor, elismeresnek meg ott van a “you’re my man” is.

2020. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor mondjak ha olyat csinalsz ami a masiknak kedvez.

Pl bontasz egy sort es odaviszel egyet a haverodnak is mert latod hogy majdnem elfogyott neki. O mondja hogy na megyek a hutohoz egy sorert. Erre te mondod hogy itt van hoztam mar egyet neked is.

Na ekkor mondjak neked hogy You are my man vagy You are the man.

2021. jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!