Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik 3-3 nyelvet a nehezebb...

Melyik 3-3 nyelvet a nehezebb megkülönböztetni egymástól?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 15:24
A kérdező szavazást indított:
japán - kínai - kóreai
orosz - ukrán - kazah
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez alapvetően attól függ, melyiket mennyire ismered.
2021. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Mégis kinek? Valószínűleg egy Európainak a Japán-Kínai-Koreai mivel csak számára érthetetlen makogást fog hallani. Mondjuk egy Laoszinak vagy egy Vietnáminak meg az Orosz-Ukrán-Kazah fog értelmezhetetlen hanghalmaz lenni.
2021. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Japánt, koreait éskínait simán megkülönböztetem. Sőt a kantonit is a mandarin kínaitól. Nekem egyik sem "makogás".
2021. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A japán egyáltalán nem hasonlít a kínaira, és a kazah sem hasonlít az oroszra.
2021. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha két percnél többet hallassz a japán/kínai/koreai hármasból, hallani fogod, hogy nagyon mások. Mind a három nyelv más-más nyelvcsaládba tartozik - annyi közös van bennük, mint a magyar, a szlovák és a török között. A példáim esetében is mások a nyelvcsaládok (finn-ugor, indo-európai, török), viszont a földrajzi közelség miatt az évek során gyakorolhattak hatást egymásra. Magyarul is sok angol szót használunk (fájl, laptop, hotel), és ugyanazzal az írásrendszerrel írunk, mégsem mondanád, hogy a magyart és az angolt nehéz megkülönböztetni egymástól.


Ezzel szemben az orosz és az ukrán ugyanannak az alcsaládnak a tagjai (keleti szláv nyelvek). A kazak viszont kakukktojás a sorban.

2021. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak úgy vettem észre, hogy ezeknél a nyelveknél van az, hogy nem tudják sokan megkülönböztetni őket, pl. van két kazah énekes is, akik mind oroszul, ukránul meg ugye kazahul is tudnak, énekelnek és ott is a kommentekben mindig megkérdezik, hogy ez most milyen nyelven van?
2021. jún. 26. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

"Ha két percnél többet hallassz a japán/kínai/koreai hármasból, hallani fogod, hogy nagyon mások"


Lehet, de egy átlag Európainak megmutatod akármelyiket külső segítség/rávezetés nélkül a büdös életben nem fogja tudni őket egymástól megkülönböztetni. Sosem fogja "kitalálni" melyik-melyik.

2021. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem fogja "kitalálni" melyik-melyik."

Az nem is volt kérdés, hogy kitalálja melyik a kanai vagy melyik a koreai. Csak az, hogy pár perc hallás után különbséget tudjon tenni köztük, két egymás után hallott beszélőről megállapítani, hogy külön nyelven szóltak.

2021. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nemtom, én nézek japán, kínai, koreai, thaiföldi sorozatokat is, simán megkülönböztetem a nyelvet. Az orosz nyelvet is ismerem, de az ukrán kazahot sajnos nem, de elképzelhető hogy képes lennék megkülönböztwtni azokat is
2021. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A japán-kínai-koreai nagyon eltérő hangzásban és írásban is. Ezzel szemben például az orosz és az ukrán gyakorlatilag olyan, mint a német-német és osztrák-német.
2021. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!