Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha helyesírási hibákat követün...

Ha helyesírási hibákat követünk el véletlenül, akkor utólag illik megjegyezni és bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Pl. Ki tudja miért több összetett szót leírok külön és utólag látom csak. Ilyenkor fölösleges szemetelés rágódni rajta, vagy csillagozni szokás?

Tudom, jobb ha elsőre sikerül, de mi a szokás itt?


Te érezted már rosszul magad emiatt?



2021. okt. 30. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, emberfüggő. Van aki szokta javítani saját magát (például én is), van aki nem. Legfeljebb lepontozzák a javítást azzal az indokkal, hogy nem odavaló válasz. De ha nem érdekel a toplista (az adott kategóriára) akkor ne foglalkozz a lepontozással. :)

S az önjavítás legalább annyit hozzátesz a válaszod megítéléséhez, hogy nem egy írástudatlan kisiskolás irkál unalmában.


Szóval röviden, rajtad áll, hogy javítod-e vagy sem. Nem fognak ezért megbüntetni a moderátorok ha emiatt aggódsz. S mint mondtam a lepontozások se érdekeljenek (mert láttam már 0%-os értékelést javításokon).

2021. okt. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
A gyakorin nem kell javítgatni, egy bizonyos mértékig senkit nem érdekelnek a helyesírási hibáid, fölöslegesen terhelik az oldalt a tartalmilag funkciótlan önjavítgatások. Bocsásd meg magadnak, ha nem vagy tökéletes és véletlenül valamit elírsz. Itt a tartalom a lényeg. Egy alapjában igényes szövegből úgyis tudják az olvasók, hogy a hiba csak egy alkalmi baki, esetleg mellégépelés volt.
2021. okt. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
0%
Kérdezőként kell javítani, akkor nem tudják lepontozni.
2021. okt. 30. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!