Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszul hogyan mondják a...

Oroszul hogyan mondják a következőket? 1. Most. 2. Azonnal. 3. Rögtön. 4. Ebben a pillanatban.

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm!


Olyan írjon, aki tud oroszul!



2021. dec. 21. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
deepl.com
2021. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
91%

Tudok oroszul, viszont nem értem, miért pontoztátok le az elsőt. Fél kettő előtt írták ki a kérdést, most lassan ötre jár az idő. Szótárból csak pár perc... s bármilyen hihetetlen, a szótárt olyanok írják, akik szintén beszélik az adott nyelvet (rendes szótárra gondolok, nem olyanra, amelyikbe bárki beleírhat)


Mivel ezek nagyjából rokonértelműek, elég sok az átfedés, kedves kérdező.


most = сейчас, теперь (múlt idejű igével: только что)

azonnal = немедленно, непременно, сразу, сию минуту...

rögtön = сейчас же, сразу же, прямо сейчас

ebben a pillanatban = в этот момент, в эту минуту, в этот самый момент, в это мгновение


Hirtelen ezek jutottak eszembe... elképzelhető, hogy másnak még lesz ötlete, ha kihagytam valamit.

2021. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés megfogalmazása előtt már megnéztem a online szótárban az adott szavakat és mivel több szóra ugyanazokat adta meg, ezért tettem fel itt a kérdést, mert úgy gondoltam, hogy aki tud oroszul, több variációt is meg tud írni.


A választ köszönöm.

2021. dec. 21. 17:21
 4/5 anonim válasza:
16%
Napi orosz lecke???
2021. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem.
2021. dec. 22. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!