Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dokumentumfilmekben és más...

Dokumentumfilmekben és más műsorokban rendszeresen hallok félrefordításokat. Mást is zavarnak? Kinek adják ki ezeket a munkákat?

Figyelt kérdés
Az előbb pl. "turbótöltéses" motort emlegettek, de a billión már meg sem lepődöm milliárd helyett. Miért nem lehet valakinek megmutatni, mielőtt felveszik?
2022. jan. 15. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Játékfilmekben detto. Röhej, amikor én tudom, minek kellene elhangozni, mikor nem is láttam az eredeti szöveget.. iszonyat idegesítő.
2022. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Magyar kötségvetéssel csak google forditóra telik xd
2022. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre kéne irodalmi igényű fordítói készséggel rendelkező ember és az adott témához lövő szakember, azért ilyen nem sok van. Bármilyen kevéssé is gondolódik szakember igényűnek például egy tizenkét éveseknek szánt, lovakat kedvelő gazdag kislány szenvelgésének fordítása, mindenki elcsúszik, aki nem ismeri a lovaglás szakkifejezéseit. Itt a fordítónak kéne felismernie, hogy ő kevés ehhez a kifejezéshez, és utánajárni, de alighanem annyira meg nincs megfizetve. Van olyan, amit szinte lehetetlen felismerni "laikusnak", hogy itt probléma van. És persze van, ami megbízást, ha csöppnyi emberi tartás lett volna a fordítóban, vissza kellett volna adnia, ennek a példája szerintem a JAG, ami tele van szórva haditechnikai szakkifejezésekkel, amelyekben a fordító látványosan elbukott epizódonként egy tucatszor.
2022. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most nézek egy dokumentumfilmet. Ki van írva nagy betűkkel, hogy 2,5 millió font valami, erre elhangzik, hogy 1 millió tonna. Legalább az ilyenekre figyelnének...

Köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 19. 09:14
 5/5 A kérdező kommentje:
"Több mint..." pontosabban.
2022. jan. 19. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!