Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valakinek olyan keresztneve...

Ha valakinek olyan keresztneve van, amit angolul és magyarul is ugyanúgy írnak, akkor egy angol anyanyelvűnek angol vagy magyar kiejtéssel mutatkoznátok be?

Figyelt kérdés
Például ha valakit úgy hívnak, hogy Dániel, akkor angolosan ejti ki a nevét [Deniel], vagy magyarul [Dániel] bemutatkozásnál? Ti hogy mondanátok?

2022. márc. 13. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Mivel a nevem magyar, és egész életemben úgy is használtam, ahogy magyarosítva ejtik, akkor más is ejtse ki úgy. Ez a nevem, kész. Egy Daniel se kezdene neked Dánielezni, ha ő angol, mert minek, ha úgy hívják, hogy Daniel, akkor úgy is fog bemutatkozni, nem máshogy.
2022. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Pl. Ha valakinek az a neve, hogy Erik akkor azt az angolok is úgy mondják ki, csak úgy írják le, hogy Eric, de Eriknek ejtik ki.


Vagy a Márk az angolul is Márk kiejtve, csak ékezet nélkül írják le, hogy Mark.

Ennyivel egyszerű. :)

2022. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Én magyar kiejtéssel mutatkozom be ilyenkor, de ha utána a külföldiesebb kiejtéssel hívnak, az sem zavar, bár az én nevemnél nincs akkora eltérés. (Veronika)
2022. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Engem magyarul és angolul is Pistának hívnak, magyarul úgy mondom Pista, angolul pedig Pájsztö
2022. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Ismerek olyat, aki le is fordítja a nevét (Zsuzsi helyett Susie), de én nem tenném. Nem mondom a rendes nevemet, de ha egyszer Katinak hívnak, ne legyek már "kéti"! Az akcentussal járó különbség nem gáz (pl. a-ja az angolnak nem nagyon van, úgyhogy helyette rövid á-t fog mondani, illetve a hangsúlyt is más szótára teszik), de azért alapjaiban ne változtassa meg a nevemet. Ahogy az első is mondta, ha egy angol anyanyelvű Danielként ("deniel") mutatkozik be nekem, nem fogom Dánielnek szólítani, ahogy egy Anna (rövid á-s "áná") sem lesz Anna a-val és hosszú n-nel.
2022. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
más szótagra* teszik, autokorrekt
2022. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
A Martin az magyarul is egyforma meg angolul is.
2022. márc. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Rita vagyok. Eleg nemzetközi név. Így is mondom bemutatkozasnal. Persze a külföldi ismeroseim nem tudják az -a- betűt ejteni helyette rövid -a- van. Ez teljesen természetes.
2022. márc. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Angol nyelvteruleten angol kiejtes.

Ok sem dobjak magukat hanyatt, ha egy magyar akcentussal brszel, nem tud native angolul beszelni.

2022. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Thunderfairy ***** válasza:
82%
Egyszer voltam alapfoku angol nyelvtanfolyamon. ott azt mondták hogy mi mondjuk magyarul és ne az angol megfelelővel.
2022. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!