Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A duolingo nevű alkalmazás...

A duolingo nevű alkalmazás mennyire alkalmas Német nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Ha esetleg nem jó semmire, interneten keresztül hol érdemes belekezdeni?
2022. okt. 31. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Alkalmas mindenképp, de ne támassz túl nagy elvárásokat. Egy bizonyos szintre eltudsz vele jutni, de az még nem olyan nagy szám.


https://www.youtube.com/c/DeinSprachcoach


Én elsősorban youtube csatornákat javasolnék, mint pl. a fentebb linkelt csatorna is alkalmas arra, hogy fejleszd a tudásodat. Jó, persze, nyilván ez már igényel egy bizonyos szintű nyelvtudást, de véleményem szerint nagyon hasznos tud lenni.


Illetve ezt a könyvet:

[link]


Lehet, hogy a Libriben is kapható, de most éppen itt találtam meg.

Nagyon jó, és segít elsajátítani a német nyelvtanát.


Ha nagyon ragaszkodsz az online nyelvtanuláshoz, akkor ezt tudom ,még javasolni:

[link]


Illetve ha a szókincsedet szeretnéd fejleszteni, akkor különböző témakörökhöz kapcsolódó szókincset kereshetsz gugliban. Pl beírod, hogy állatok németül és kiad egy csomó találatot, lehetőséget.

Remélem valamit segítettem azért.

Sok sikert!

Üdv: Máté

2022. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Alkalmazassal sosem fogsz megtanulni masik nyelven. Unalmas, nincs ertelmes magyarazat a nyelvtanhoz.
2022. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész alapszinten müködik, elindulásnak jó, de többet ne várj töle.
2022. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
65%

Duolingo gyerekeknek való kezdésnek , suli mellett jó. Az a bajom vele hogy kb 20-30 szót ismétel folyton.


Én tiktokon talaltam nagyon jó profilokat ( tiktok.fiókod nem kell legyen)

2022. nov. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te milyen duolingót használtál, én kb 3000 szót tanultam meg vele, mire végigértem rajta.

Más nyelvekhez is föleg azért használtam/használom, mert a szókincset nagyon jól lehet vele fejleszteni!

2022. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
29%

A Duolingo egy katasztrófa, az orosz része legalábbis.



51 lecke van benne. A 40. leckéig még úgy-ahogy elfogadható, de most már a 43. leckénél tartok és a 41-43. leckében SEMMI újat nem tanít, csak 15-20 példamondatot ismételget. Nagyon felháborító, hogy az előző 40 leckéből rengeteg kifejezés, fordulat és nyelvtan lenne, amit jó lenne ismételtetni, de SEMMIT nem ismételtet, kivéve 15-20 mondatot, de azt aztán a megunásig.



Nagy csalódás az egész. Az utolsó 41-51 lecke gyakorlatilag a teljes program 20%-a, ráadásul FIZETEK érte, de nagyon úgy tűnik, hogy ez az utolsó 20% egyáltalán nincs is kész nekik, csak feltöltötték ezzel az unalomig ismétlődő töltelékkel.



Mindenkit lebeszélek a Duolingoról.

2022. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A duolingo INGYENES!
2022. nov. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
29%

7-nek: igen, lehet ingyen is használni. Csak belezápulsz, mire össze tudsz szedni annyi kis piros bizbazt (lingot), amennyiből ki tudod "fizetni" a záró leckék "árát", azokat, amik egyenként 8 kérdéssorból állnak, és kék alapon indulnak a bagollyal.


Én amikor legutóbb az ingyenes változattal csináltam, akkor 1 ilyen záró kérdéssorért 10 kis piros bizbazt kért, hogy levonhassa. Ezért is váltottam át a fizetősre, mert ott nem kéri a piros bizbazokat, meg azért, hogy ne kelljen a reklámokat nézni, de pont a mai nappal töröltem is magam, a 43. lecke közben, bár még lett volna egy hetem a kifizetett hónapból.


Nekem erre nincs időm, hogy a B2-nek mondott szinten az A1-nek mondott szint bárgyú kis mondatait ismételgessem, mert nem töltöttek fel a szintnek megfelelő nehézségű feladatokat.

2022. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha neked nem jköttek össze "lingok", akkor nem igazán igyekeztél bármit is tenni, már csak azért kapsz 10-20 lingot, ha 10-20 stb napok keresztül minden nap 10 percet foglalkozol a témával. Ha nem szánsz rá ennyi idöt sem, akkor nem a rendszer hibája, ha nem haladsz sehogysem.

Nekem - már 5 különbözö nyelvet végigjátszottam - általában rengeteg lingom marad mindig, mert több jön össze, mint amit el tudok használni.

2022. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
29%

9-nek: Édesem, 91 nap alatt jutottam el az elsőtől a 43. leckéig, bizonyára azért, mert nem csináltam az alatt a 91 nap alatt semmit :)


Amikor ingyenesen elkezdtem használni, akkor még egyetlen "záró" (kék) kérdéssorért kértek 10 lingotot, és egy záró teszt akkor 4 kérdéssorból állt, összesen 40 lingotért, míg most már ez 8 kérdéssorból áll, összesen 80 lingotért.


Nem igaz, hogy napi 10 perc gyakorlásért 20 kis piros bizbazt ("lingotot") kapnál, amivel "fizetni" tudsz. Kevered az "XP"-vel, mert kb. abból lehet ennyit kapni 10 perc gyakorlásért, de azzal nem tudod a záró kék feladatsorokat "kifizetni". A "lingotokat" ellenben nem volt lehetséges összegyűjteni az ingyenes változatban a kék hátteres záró tesztek "kifizetéséhez".


Arról nem is beszélve, hogy az első kb. 30 lecke tele volt tömény ukránpárti propagandával. Kb. minden példamondatukban vagy benne volt az "Ukrajna" szó, vagy azokba a feladatokba csempészték bele, ahol neked kell mondatokat összerakni, de több szót ajánlanak fel, mint amennyire szükséged van.


Egyébként nagy a nemzetközi felháborodás a most novemberi "frissítésük" miatt is. A Trustpilot oldalán itt mindent írnak a Duolingoról a felhasználók, csak szépet és jót nem. Ha nem megy az angol, fordítsd le géppel: [link]

2022. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!