Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar embernek mennyire...

Magyar embernek mennyire nehéz megtanulni oroszul,japánul,kínaiul,koreaiul,héberül,arabul,indiaiul , törökül,kirgizül,Tádzsikul, perzsául ilyesmi nyelveken?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam hébert, és nem nehéz. A nyelvtan hasonlít az angolra. Először pontozottan tanulod az olvasást (ahogy a gyerekek is), majd ahogy kitudod venni a kontextusból hogy melyik szó van leírva, utána el lehet őket hagyni.

A héber betűket nem nehéz megtanulni... nekem úgy tanították meg hogy mondtam az alefbétet, és közben leírtam a betűt... tehát álef, bét, gimel, dalet..

Persze kinek mi...

2022. dec. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Olyan nincs, hogy "indiai" nyelv...

Van 50 nagy, de összesen több mint 600 nyelv Indiában.

2022. dec. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valami 1600 rémlett, de a lényeg, hogy "milliónyi". :)


Kérdező, bármelyiket egyszerű megtanulni, ha érdekel, ha leköt, ha élvezettel tanulod, nem pedig nyűgként éled meg a tanulását. És persze ha van jó tanárod hozzá, és lehetőleg napi több órád tanulni, gyakorolni, használni, alkalmazni a már megtanultakat.

2022. dec. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
A magyaroknak semmivel sem nehezebb vagy könnyebb megtanulni nyelveket, mint bármilyen más nemzetiségü embernek, legfeljebb a magyar nyelvtanítási módszerek akadályozhatják. De egyébkén nem nehéz egyik nyelv sem, ha tényleg akarod tudni és hajlandó vagy munkát befektetni
2022. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Felteszem, hogy a tananyag nem probléma, és az magyar nyelvtanulóknak készült, tehát nem egy másik idegen nyelven keresztül kell a dolgokat megértened.

Ha ezek közül nehézség alapján választanál, akkor:

A török közelíthető meg a legegyszerűbben, a nyelvtani hasonlóság mellett szavaink, képzőink is vannak a török nyelvből.

A kirgiz és a tádzsik is hasonlóan működik.

A japán, koreai ragozó nyelv, nem kell sokat gondolkozni a működésén.

Az arab nyelvtan bonyolult, de ha megérted a logikáját, akkor nem nehéz.

A perzsa, orosz, hindi egy nyelvcsaládba tartozik, bár a perzsa és a hindi közelebbi rokonok. Bizonyára tanultál egy velük rokon nyelvet. Az oroszhoz inkább a német vagy az újlatin nyelvek nyújthatnak segítséget, de ha már tanultál szláv nyelvet, akkor ezzel már nem lesz nehézséged. Ha ez lenne a második idegen nyelved (angol után), akkor ugyanúgy egy teljesen új szerkezetet kell felépítened, a magyar nyelvvel nem sok hasonlósága van, csak néhány szó lesz ismerős.

Indiában nagyon sok nyelvet beszélnek. Hogy melyik milyen nehéz, az jó kérdés.

A kínai nyelvben a készségek kialakítása a nehéz. Ha abszolút hallásod van, az megkönnyíti a dolgot.

2022. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: Kivéve, hogy a magyarnak már ott van a magyar nyelvtudása, illetve a nyelvtanórák emléke, ahol nem volt szó esetrendszerről és aorisztoszról, vagy kettes számról volt szó, viszont képzőkről, jelekről vagy ragokról igen.
2022. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják a szakértők,hogy egy nyelv megtanulásához nincs szükség a nyelvtani szabályok megtanulásához, nem csak azzal lehetséges. Ha így lenne 1 2-3 éves gyerek se tudna megszólalni sehol. Am nem terveztem,hogy különtanárnál tanuljam. Az egyetemen meg nem tudom mi lesz. Itthoni módszerekkel tervezem tanulni. Mondlyval, Doulingoval , filmnézéssel, olvasással stb..
2022. dec. 3. 11:57
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyerekek másként tanulnak. Vannak módszerek, amelyek megpróbálják utánozni, több-kevesebb sikerrel.
2022. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanulási módszer a legfontosabb, mert ha megtalálod azt a módszert, ami neked jól működik, akkor könnyebben megy a tanulás.

Nem árt ismerni a tanulás és memória működését. Sokat segíthet a vizuális memória stimulálása. Ebben az is sokat segít, ha nem csak nyomtatott szöveget olvasol, hanem kézzel leírod, emlékeztető ábrákat rajzolsz a leírt szavak mellé. Segítik, hogy képileg is rögzüljön. A memóriából ismételt előhívások is sokat segíthetnek a mélyebb bevésésben. Ezért szokták a tanárok visszakérdezni, elismételtetni a dolgokat, de (akár saját készítésű) memória kártyák is hasznos segítséget jelenthetnek.


Viszont az önképzéssel az egy állandó a gond, hogy ha nincs melletted hozzá értő felügyelet, akkor nincs aki a hibákat, tévedéseket kijavítsa. A helyesbítés nélküli gyakorlás pedig csak elmélyíti a hibás tudást.

2023. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#5 A kínai esetében is kérdéses, hogy melyik kínai. Mert rengeteg kínai nyelv van (amit mi nyelvjárásoknak nevezünk pedig azok inkább külön nyelvek). És az esetek többségében még településenként is eltér elég erősen.
2023. ápr. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!