Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz hogy az ősi kihalt...

Igaz hogy az ősi kihalt egyiptomi nyelv is majdhogynem Sémi nyelv lenne?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy nagyon közeli rokona a héber...

2023. febr. 5. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem.

Attól, hogy egyes ősi korok feliratainak az értelmét megismertük, nem tudjuk, hogyan ejtették ki őket, miként beszéltek, de annyi bizonyos, hogy a héber szisztémája teljesen más.

2023. febr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiptomi nyelv az afroázsiai nyelvcsalád hat (mások szerint öt) ágának az egyike, a többi: a sémi, a berber, a csádi, a kusita, az omói (utóbbit nem mindenki sorolja ide). A hat ág közül az egyiptomi az egyetlen, amely nem vált szét kisebb nyelvekre, csak nyelvjárásokra. A sémi a legnépesebb ág, ezen belül van a héber és az arab is.

A „majdhogynem” alatt nem tudom, mit értesz, az bizonyított, hogy rokon nyelvek, de elég távolról azok. Héberül sose tanultam, de az arab és az egyiptomi közt vettem észre némi hasonlóságot (nagyon keveset, mert nagyon távoli rokonok).

A feliratoknak nem csak az értelmét ismerjük, hanem a mássalhangzóit is. Az arabhoz, héberhez hasonlóan itt is egy szóban a mássalhangzók alkotta gyökök hordozzák a jelentést, így az, hogy a magánhangzókat és a kiejtést nem sikerült 100%-ban rekonstruálni, gyakorlatilag mindegy a nyelvrokonság bizonyítása szempontjából.

2023. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyszerű,konkrétan szomszéd népek voltak,és kölcsönöztek egykét szavat....

Valahol olvastam hogy attól függetlenül hogy nem egy ágban vannak,elég közeli rokon nyelv,attól függetlenül hogy kihalt az egyiptomi.... (Bár nem voltam benne biztos azért tettem fel itt a kérdést)

2023. febr. 6. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A kölcsönzés is fennáll (bár inkább az Újbirodalomtól kezdve), de ettől függetlenül is rokonok.
2023. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem igaz, hogy az ősi, kihalt egyiptomi nyelv majdnem Sémi nyelv lenne. Az egyiptomi nyelv egy sajátos nyelvcsaládba, az afro-ázsiai nyelvcsaládba tartozik, amelynek a tagjai közé tartoznak többek között az arab, az amhara, a héber és a szomáli nyelvek. Az afro-ázsiai nyelvcsaládhoz tartozó nyelvek közül az egyiptomi nyelv egy különálló ágán, az egyiptomi nyelvek ágán található.


Az egyiptomi nyelv és a Sémi nyelvek között vannak bizonyos hasonlóságok, például az ókori egyiptomi hieroglifák általánosan használt írásrendszerében vannak olyan jelek, amelyek hasonlóak a Sémi nyelvek betűihez. Azonban az egyiptomi nyelv grammatikája, szókincse és hangrendsze jelentősen eltér a Sémi nyelvektől.


Tehát az ősi egyiptomi nyelv nem Sémi nyelv, hanem egy különálló nyelvcsaládba tartozó nyelv, amelynek számos egyedi jellemzője van.

2023. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös akkor jó hogy oda tettem a "majdhogynem" szavacskát! :D
2023. márc. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!