Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldiek mennyire tanulnak...

Külföldiek mennyire tanulnak könnyen/nehezen magyarul? Kiknek a legkönnyebb elsajátítani a magyart (magyaron kívül), kiktől a legidegenebb ez a nyelv?

Figyelt kérdés
ha valaki tud tapasztalatot, ismerőst, az is jó :-) gondolom, egyénenként is változó, de sokszor hallom, hogy a magyart nehezen tanulják
2008. dec. 27. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

A magyar az egyik legnehezebb nyelv a világon. Úgy tudom nehézségben csak a kínai veri, tehát a külföldiek nagy része nehezen boldogul vele. Bonyolult a nyelvtanunk és az egyes betűk kiejtése is gondot okoz.

Azt viszont nem tudom, mely népek sajátítják el legkönnyebben a magyart. R.

2008. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%
Én német állampolgár vagyok és 4-évesen kerültem magyorszára.Könnyen tanultam meg magyarul és akcentusom sincs de ez attól van mert különösen jól tudok nyelveket tanulni enem szeretnék egoistának tűnni de ígyvan hisz franciául magyarul németül spanyolul és magyarul beszélek és más nyelvelket is könynne tanulok meg. szóval szerintem attól függ h. kinek milyen a képessége de persze egy kínainak nehezebb magyarul beszélni mint egy németnek :D
2009. jan. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok, 2. ehhez a szuper nyelvérzékhez. Le a kalappal előtted, komolyan, ez nagyon jó dolog, főleg, ha kicsi korban kezdted, a gyerekeknek szivacs agyuk van, ezen is biztos sok múlt. :-) Remélem, egyszer legalább félig beérlek nyelvtudásban :-D Megkérdezhetem, hogy mi okból kerültél ide? Család, van magyar rokon, vagy más?
2009. jan. 2. 14:38
 4/5 anonim válasza:
Hát a szüleim elváltak és a bíróság úgy döntött h. a nagyszüleimhez kerülök és amikor ők nyugdíjba kerültek magyarországra költöztünk mert jó a klíma a közelben van gyógyfürdő stbstb és hát így megtanultam :D
2009. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
91%
hello,ugy gondolom a törökök tanulhatnak magyarul a legkönnyebben.a nyelvtan (grammatika,ragozas )is hasonlo.persze a mienk nehezebb 46 betü.az is szamit hol el az illetö.szerintem a francia,nemet ,spanyol nehez .becsbe elek,a ferjem török,a9 eves fiaimmal meg mindig gyakorolunk hogy anya es nem a'nya'
2009. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!