Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség pontosan az...

Mi a különbség pontosan az "afraid" és a "scare" szavak között?

Figyelt kérdés
Ismerem a jelentésüket, de mostanában több amerikai filmbe tudtam belenézni eredetiben, és azt látom, hogy szinte kivétel nélkül mindig a "scare" szót használják. Ez "erőteljesebb" szó (nem tudom másképp írni, bocsi), másfajta félelmet jelent, vagy miért használják ezt inkább? Köszi!
2008. dec. 28. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

az afraid az melléknév, a scare pedig ige vagy főnév. ennek a mellékneves változata a scared.

egyébként pedig szinonimák.

2008. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Az I'm afraidet akkor szoktam hasznalni, amikor azt szeretnem kifejezni, hogy "Attól tartok, hogy..."

Az I'm scared -et pedig akkor, amikor konkrétan meg vagyok rémülve.

A scary moviek kimondottan rémítgetős, ijesztő filmek, míg amikor "afraid" vagy (elnezest a hunglishért), akkor lehet, hogy csak udvariasan szeretned elmondani, hogy attól tartasz, hogy valami nem egeszen jó ötlet, vagy a következményektől, stb, nem vagy berezelve, mint a blair witch project forgatói az erdőben :D (ok kimondottan scaredek voltak)

öö

remélem érthető :)

2008. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő kb azt jelenti hogy félni, a scare inkább az ijedős félelem, az to be afraid of sg pedig tartani valamitől. Tehát igen, a scare "erőteljesebb", közelebb áll a fizikai félelemhez.
2008. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a 2. válaszoló értette legpontosabban a kérdésemet, de mindenkinek köszi:) Az angoltanulás szépsége:) mikor, melyiket használni..
2008. dec. 29. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

to be afraid of- félni valamitől tartósan

to be scared-

megrémülni vmitől

2009. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!