Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem értem az angol szövegeket...

Nem értem az angol szövegeket s a nyelvtannal is hatalmas gondjaim vannak viszont ha ugyanazt a szöveget hallom amit írásban nem értettem akkor meg egyből gondolkodás nélkül tudom hogy miről van szó... Mitől van ez? Illetve lehet-e rajta javítani?

Figyelt kérdés

Filmeket, videókat ilyesmiket felirat nélkül simán megértem, hogy miről van szó s gyakran nézek is filmeket. Mondhatjuk,hogy szinte anyanyelvi szinten beszélem az angolt s simán letudok állni külföldiekkel beszélgetni akár angolul s néha egy kicsit németül is. (A németet nem tanulom csak duolingón néha rám ragad valami) Azt is mondták már sokan,hogy jó a nyelvérzékem.


Ezzel szemben dolgozatoknál borzalmasan teljesítek mert az agyam egyszerűen nem fogja fel leblokkolok. Ha szóban felelek akkor meg nagyon jól megy. Így vagyok 4-es angolból (emelt angolra járok)

Könyveket is hiába olvasok angolul nem megy...

Most megyek másik iskolába s szeretnék ezen változtatni mert nagyon idegesítő.


Mivel tudnék ezen változtatni vagy legalábbis javítani?


(Nem tudom mennyire számít,de Britet tanulok. Mindazonáltal nem tudom hogy csináltam,de Amerikai angolt beszélek s értek.)



2023. júl. 22. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul mennyit szoktal olvasni, a tankonyveken kivul?
2023. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Diszlexia. Vizsgáltasd ki. Szülő is kérheti közvetlenül a helyi pedagógiai szolgáltatótól (vagy hogy hívják mostanában...), de lehet, hogy egyszerűbb, ha az ofőtől kéred majd, hogy az iskola kérje.
2023. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem semmi, én pont fordítva vagyok, semmilyen szöveget nem értek meg.
2023. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

/1/:Nagyon sokat olvasok magyarul 3.-os korom óta rendszeresen járok könyvtárba s előtte is viszonylag sokat jártam. Az iskolában is sokszor hívtak könyvmolynak meg az osztályfőnököm is úgy emlegetett hogy én vagyok az aki egy könyvtárnyi könyvet kiolvasott... ( amiatt emleget így mert régen még órák közti szünetekben is könyvekkel maszkáltam.) Épp ezért idegesít, hogy angolul nem megy. Most is van egy könyv amit kiolvastam viszont az egy sorozat első része s még nincs lefordítva magyarra a második része. (Stephanie Garber-től az ősszetört szívek sorozatról beszélek. A Ballad of Never Aftert szeretném már olvasni csak ugye még nem tudom.)


/2/: Nem hinném,hogy diszlexiám lenne hisz akkor magyarul is nehéz lenne olvasnom,de ez nincs így mert eleve nagyon gyorsan olvasok.


/3/: Ez de érdekes!😮😁

2023. júl. 22. 18:17
 5/9 A kérdező kommentje:
*Stephanie Graber:Volt egyszer egy összetört szív.*(Once upon a broken heart) csak rosszul emlékeztem a címére...
2023. júl. 22. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg egyszerűen csak az a típus vagy, aki hallás után sokkal könnyebben tanul - más meg pont fordítva. Ez olyan, mint a testmagasság, vagy más adottság: nem kell megpróbálni megváltoztatni, úgyse lehet, jobban járunk, ha elfogadjuk, és a jó oldalát nézzük. :)
2023. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
PRóbáld meg az írott szöveget hangosan felolvasni, úgy lehet, hogy jobban fogod érteni.
2023. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Thunderfairy ***** válasza:
90%
Többet olvas. Csak gyakorlással fog menni.
2023. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok a némettel. Nálam biztosan azért van, mert iskolában, formálisan egyáltalán nem tanultam németül, csak marha sokat tévéztem németül. Beszédben mindent meg szoktam érteni, nehézkesen de össze tudok rakni mondatokat és a beszéddel is boldogulok - bármivel minden inkább angolul jut eszembe, általában inkább angolul szoktam válaszolni, csak a németektől nem várom, hogy ők is angolul beszéljenek hozzám. Írást viszont nagyon nehezen tudok elolvasni németül. Ha felolvasom hangosan, akkor valamivel jobban megy, de sokkal nehézkesebb. Szerencsére angolul iskolában is elég sokat tanultam, meg olvasni is elég sokat szoktam, így angolnál nincs ilyen problémám az olvasással, csak németül.


Lehet, hogy neked is abból ered a problémád, hogy az angolnál és németnél is nagyon más a fonetikus kiejtés és az írott alak. Ha te hallás alapján inkább tudsz tanulni, vagy neked is főleg tévén, YouTube-on, játékokban edződött a tudásod, akkor az okozhatja a problémát, hogy a kettő között nincs elegendő szinkron az elmédben.


Érdemes lehet jobban koncentrálnod az írott szövegekre, azok hangos felolvasására. Esetleg próbáld megszerezni az iskolai tankönyvekhez tartozó hangfelvételeket. A nyelvkönyveknél kimondottan szoktak lenni hallgatási gyakorlatok, amik elmondják a könyvben leírt anyagokat. Lehet, hogy unalmas, de ez segíthet összepárosítani a fejedben az írott és hangos alakot.


Esetleg érdemes lehet próbálkoznod vele, hogy angol felirattal nézel filmeket, így hallod is, de ha már ott a felirat, olvasod is és jobban bevésődik az írott alakjuk az elhangzottaknak.

(Engem kimondottan idegesítenek a feliratok minden filmen, de egy ilyen problémánál talán segíthet.)


Illetve esetleg érdemes lehet utána keresned, az Amazon Kindle-nek van egy whispersync funkciója (remélhetőleg Android/iOS appban is, nem csak Kindle eszközön), hogy bizonyos könyveket meg tudsz venni írott ebookként is, meg Audible hangoskönyvként is és egy eszközön elvben tudod egyszerre olvasni is, meg hallgatni is egy profi felolvasó előadásában - és amiknél jelölik, hogy elérhető a whispersync, ott elvben figyelnek is rá, hogy 100%-os átfedésben legyen a kettő, ne nagyon legyen eltérés az írott és hangos változat között, így segíthetnek neked a problémád megoldásában.

2023. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!