Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szókincs/beszédképesség...

Szókincs/beszédképesség fejlesztésére milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A szótáron kivül
2023. nov. 11. 15:33
 1/3 anonim válasza:
Szinte bármelyiket. Leginkább nem kortárs íróktól érdemes szókincs bővítésre olvasni, de akármelyik modern könyvet is bátran kézbeveheted ezügyben.
2023. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szókincs fejlesztésére ami nem jó, az a szótár, annak semmi értelme, mert nem tudod használni a szavakat, hiába magolod be öket.

A legjobb klasszikus írók könyveit olvasni, de maiakat is lehet, csak akkor igényesebb müveket válassz, ahol tényleg nagyobb szókincset használnak, a "népszerü sorozatok" nem igazán jó választás.

2023. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekesnek tűnő kérdés, de jobban belegondolva értelmetlen. :D Mármint nekem, mert én annál favágóbb, nyögvenyelősebb tevékenységet, minthogy olyant olvassak, ami nem érdekel, nehezen tudok elképzelni. Ami meg érdekel, hát annak vagy jó a nyelvezete, vagy nem annyira, de hát ha érdekel, akkor visz előre a cselekmény...

Idáig azt írtam volna, hogy két szerző használja jól az angol nyelvet, de most egy harmadikat is találtam, Max Brandot. Csak ő meg westerneket ír, ha ez valakinek súlyosbító körülmény. :D Én ugyan a műfajt szeretem, de nem mindegyik könyvet, hiszen abban is van hótt unalmas, és amelyekbe belenéztem, Max Brandokba, azok totálisan laposak a cselekményt tekintve.

2023. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!